Попит та ціни на ячмінь зростають

На ринку ячменю зберігається високий попит на тлі низької пропозиції. Можна очікувати подальшої активізації ринку після 15-го січня та зростання цін.

Про це йшлося 9 січня під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР, повідомляє Agravery.

“На січень вже законтрактовано 150-160 тис. тонн  українського ячменю, багато угод припадає на  Іспанію та Італію, є контракти з поставками до Китаю.  Якщо дивитись на фуражну групу зернових, то ячмінь зараз самий доступний за ціною, що приваблює імпортерів. Можна очікувати, що Україна в січні експортує  щонайменше 150-160 тис. тонн, а можливо поставки ячменю на зовнішні ринки сягнуть 200 тис. тонн. Україна навіть у довоєнний період не мала стільки продажів у січні. Високий попит на ячмінь можна очікувати і в лютому”, – зазначають аналітики “ПУСК”.

При цьому запаси ячменю в Україні є достатніми для  активної торгівлі. На початок січня запаси ячменю становили 3,5 – 3, 6 млн тонн. Прогнозний показник запасів  на 1 лютого – 3,2 млн тонн. “Ціни знаходяться на рівні $145-150 за тонну на базисі СРТ Одеса. Переробники індикативно озвучували 4400-4700 грн/т, але по таким низьким цінам реально ніхто не торгує. Можна очікувати, що ціни сягнуть 5000–5200 грн/т вже до кінця тижня. В подальшому, враховуючи зростання курсу долара, ціни можуть сягнути 6100 грн/т”, – додають у “ПУСК”. ЄС активізує закупівлі після 15-го січня, буде контрактувати поставки ячменю на лютий і березень – в цей період можна очікувати зростання ринку, і на попиті ціни на ячмінь вочевидь будуть підтягуватися догори.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry