Посіви, як і раніше, знаходяться у стані зимового спокою

За даними Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН вміст цукрів у вузлах кущіння рослин пшениці озимої станом на 14 січня  становив у середньому 22,3 % з коливанням від 21до 22 % у рослин пізніх строків сівби, де рослини сформували 3-4 листки і до 24% – у рослин ранніх та оптимальних строків сівби.

Про це йдеться в Аналітичній довідці про агрометеорологічні умови та стан посівів в Україні на 29 січня 2021 року від Національної академії аграрних наук України, повідомляє “Інфоіндустрія”.

За період з 16 по 21січня (під час низького температурного режиму) зниження вмісту цукрів у вузлах кущіння рослин пшениці озимої майже не відбулось, кількість їх за сівби в оптимальні строки становила від 22,2 до 23,5 %, при пізніх строках сівби – 21-22%.

Впродовж звітного періоду загрозливих метеорологічних явищ для перезимівлі озимих зернових культур на території країни не виникало. Низькі температури повітря, які спостерігалися протягом 15-19 січня були короткотривалими й не мали негативного впливу на стан озимих культур. Крім того, на більшій території країни утворився сніговий покрив висотою 5-20 см, який створював добрий теплоізоляційний ефект.

На даний час, посіви, як і раніше, знаходяться у стані зимового спокою, але з продовженням  потепління у рослин озимих зернових культур можуть початися незначні ознаки життєдіяльності, що проявляться у зміні кольору та відростанні листкових пластинок. Візуальний аналіз життєздатності рослин у польових умовах та відрощування їх за допомогою експрес-методів свідчать про те, що лише в окремих сортів пшениці озимої відмічається незначне ушкодження листкових пластинок, які зможуть швидко відновитися з наростанням температурного режиму.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry