Потрібно провести базове дослідження договорів оренди землі – порада юриста

Коментуючи прийнятий Закон про вільний оббіг земель 2178–10, юристи радять не здійснювати кардинальних змін в стратегії підприємств. Варто ретельно перевірити раніше укладені договори оренди, оновити базу орендодавців.

Таку думку висловив юрист Володимир Ігонін, партнер юридичної фірми «Василь Кісіль і Партнери», під час он-лайн семінару “Як вплине на агробізнез закон про обіг сільськогосподарських земель?”

“Зараз краще обмежитися від різких рухів. Нормативна база дуже стрімко змінюється. Тому навіть до першого етапу земельної реформи можливі суттєві зміни”, – розказав він.

За його словами в Україні є організації, що адвокатують більш ліберальний закон про оббіг землі. “Не виключаю, що редакція закону буде більш ліберальною”, – додав юрист.

На його думку, великого ентузіазму кредитувати громадян з боку банківне буде, адже законотворець прагнув не допустити скупчення земельних ділянок у банків.

По суті закон запровадив нову форму мораторію: іноземцям, юридичним особам, не можна купувати частки в капіталі або акції компанії. “Дуже важлива норма, що захищає права юридичних осіб, що вже орендують земельні ділянки. Тепер таке переважне право вони можуть відчужити іншим особам”.

Відповідаючи на питання “Як вплине закон на вже існуючі земельні відносини?”, Ігонін пояснив, що, якщо договір укладений до 2025 року, то прямих наслідків новий закон не матиме, за умови, що в договорі не прописані інші умови. “Потрібно зробити базове дослідження договорів, це хороша нагода переглянути всі договори. Адже існує пункт про автоматичне подовження угоди з липня 2020 року без додаткових документів”, –  розказав юрист.

Він також радить усім учасникам, які не допущені до ринку на першому етапі, оновити базу пайовиків. “Базова порада усім учасникам – поновіть реальні контакти своїх орендодавців, щоб можна було швидко з ним зв’язатися”, – пояснив Володимир Ігонін.

Малоймовірно, що холдинги почнуть скуповувати українську землю після реального відкриття ринку з середини 2024 року, переконаний експерт.

Юрист також висловив сподівання, що прийнятий закон зменшить обсяг “сірих” схем купівлі-продажу земельних ділянок. “Добре, що передбачено тестовий період для кадастрів. Певною мірою спроститься менеджмент договірної бази”, – заключив він.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry