01.07.2022
Ряд провідних асоціацій вітчизняних виробників виступили проти збільшення на 70% тарифів на вантажні перевезення залізницею.
В ході наради УЗ з вантажовідправниками 30 червня, відповідну позицію висловили представники Американської торговельної палати (АСС), Європейської Бізнес Асоціації (ЕBА) та деяких інших, повідомляє Rail.insider .
«Ми в рамках комітету теж проговорювали підвищення тарифів. Наші компанії не підтримують це. І ми направлятимемо лист з нашими пропозиціями з приводу того, як Укрзалізниця може збільшити свої доходи. Під час військового стану ми не підтримуємо ідею підвищувати тарифи», – повідомила представниця ACC Таміла Насонова.
Схожу позицію озвучила представниця EBA Ірина Душнік.
«Зернова галузь вкрай негативно сприймає цей крок. У зв’язку з блокуванням морських портів вантажопотік переорієнтований на прикордонні переходи. І через це вартість логістики для наших експортерів уже значно зросла, адже відстань до портів Європейського Союзу в рази збільшилася. Є також шалені черги на кордонах. Це все може вкрай негативно вплинути на роботу підприємств в Україні, які сплачують податки і забезпечують робочі місця та надають допомогу сектору оборони. В нашій асоціації ми готуємо відповідне звернення», – наголосила вона.
Проти різкого підвищення тарифів на залізничні вантажоперевезення виступив також Асоціація виробників цементу («Укрцемент») та Український союз промисловців і підприємців (УСПП). Тут також додали, що «для експортерів, місцевих виробників підвищення тарифів під час війни на 70% стане справжньою катастрофою». «35% бізнесу не відновило роботу, аграрії завершили посівну навіть там, де були бойові дії поблизу, витративши свої ресурси, а їх зерно лишається нереалізованим. Прибутків, принаймні достатньо високих, немає. Будь-які вільні кошти закладаються бізнесом в ризиковість наступних операцій», – відмітили в організації, наголосивши, що «потрібні системні компенсаторні заходи для бізнесу, реального сектору економіки». УСПП запропонував УЗ та представникам уряду долучитися до обговорення можливих варіантів і таких захисних механізмів.
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: