Ринок медичного канабісу за кордоном лише розвивається — бракує технологій та переробних потужностей

Вирощування конопель на CDB - новий для аграріїв напрямок, що переживає справжній бум в США, Канаді та Європі після відкриття ринку у 2018 році. Поки що виробники шукають технології, які б давали урожай з необхідним вмістом CDB (речовина, що використовується в фармацевтиці). Інші напрямки вирощування конопель: промислові на тканини, олійні, більш розвинені, але кардинально різняться один від одного.

Про це розказав Роман Гринишин, директор компанії Travelite, в інтерв’ю ІА «Інфоіндустрія». Не зважаючи на заборону вирощування конопель в Україні, українські аграрії також цікавляться цією культурою. «Під час туру в Канаду в 2019 році ми відвідали три підприємства, що займаються вирощуванням конопель CDB, і технології в кожному дуже різняться, можливо хтось один і отримає бажаний результат. Але поки що вони не можуть надати конкретних рекомендацій,» — прокоментував Гринишин.

Крім відсутності технології вирощування конопель на CDB, бракує і переробних потужностей. «Якби уся висіяна на CDB дала урожай з CDB, то переробні потужності змогли б переробити не більше 20%, тому усі господарства, які ми відвідали в ході ознайомчого туру, запустили переробні заводи», — додав він.

Українських аграріїв, які цікавляться виробництвом конопель на CDB стає дедалі більше. «Коли формували тур, довелося багатьом відмовити. Інтерес однозначно є», — підсумував Гринишин.

 

ІА «Інфоіндустрія»