Рішення поки немає, але ще є час до опівночі

На зустріч «зернової» платформи Єврокомісії покликані Україна та п’ять країн ЄС –  наші сусіди.

Єврокомісія продовжує пошук розв’язання проблеми українського зернового імпорту до п’яти сусідів України з числа членів ЄС.

У середу, 13 вересня, ЄК провела чергову зустріч у межах Координаційної платформи за участі України, Польщі, Словаччини, Болгарії, Румунії та Угорщини.

ЄС також вивчає можливість залучити Італію та Грецію до так званого “коридору солідарності” для експорту українського зерна.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявила речниця Єврокомісії з питань сільського господарства та торгівлі Міріам Гарсія Феррер.

За її словами, завдяки “коридору солідарності” вдалось зменшити витрати на логістику на 50%.

Також у ЄС прагнуть досягти показників у 4 мільйонів тонн через цей коридор до кінця року.

“Паралельно, звичайно, нам потрібно зміцнити інші коридори, і є альтернативні маршрути. Саме вчора під час зустрічі Спільної координаційної платформи ми не тільки запросили країни Балтії та Хорватію, щоб обговорити альтернативні шляхи, але ми також включили Італію та Грецію, як потенційно нові маршрути експорту українського зерна”, – зазначила представниця Єврокомісії.

Коментуючи закінчення терміну дії заборони на імпорт українського зерна, у Єврокомісії заявили, що рішення на рівні ЄС поки немає.

Однак Гарсія Феррер зазначила, що до опівночі 15 вересня “ще є час”. Вона пообіцяла, що буде ухвалене найкраще рішення для усіх сторін.

 

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry