Рівень активності фітофагів знизився

Низькі температурні показники останніх днів знизили активність заселення шкідниками ранніх сходів та падалиці зернових колосових культур, посівів озимого ріпаку. Повсюди продовжують збирати пізні та технічні культури, та в екстремальних умовах проводити сівбу озимих зернових культур.У Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Хмельницькій, Херсонській, Чернігівській та інших областях ранні сходи та падалицю озимих колосових культур заселяють та пошкоджують злакові мухи (шведські, чорна пшенична, гессенська), попелиці, цикадки, хлібні блішки. Осередково в степових областях сходи озимини, після стерньових попередників, в допороговій чисельності пошкоджували личинки хлібної жужелиці та гусениці озимої совки.
Обмеження чисельності й шкідливості хлібного туруна, підгризаючих совок, інших ґрунтових фітофагів досягається умілим поєднанням організаційногосподарських, агротехнічних та хімічних заходів. Насамперед дотримання сівозміни, зменшення частки стерньових попередників під озиму пшеницю до 5-10% та інші вищезазначені заходи. За вимушеної сівби зернових після колосових попередників, насіння за 1-5 днів до сівби обробляють дозволеними інсектицидами. Цей захід забезпечує токсикацію насіння, проростків та сходів протягом 2-3 тижнів і буде ефективним проти вищезазначених ґрунтових та цикадок, попелиць, злакових мух, інших шкідників на сходах озимих.

У посівах озимого ріпаку розвиваються і харчуються хрестоцвіті блішки, які пошкодили 3-9, макс. 12-20% рослин (Кіровоградська, Миколаївська обл.) та попелиці на 3-5% рослин. На 4-16% рослин шкодять ріпаковий пильщик та листоїд. Гусениці біланів та листогризучих совок, капустяної молі пошкодили 2-12, макс. 23-35% рослин в господарствах Запорізької області. Осередково гусениці підгризаючих совок пошкодили від 2 до 5% рослин. У Волинській та Львівській областях 2-10% рослин ріпаку заселено білокрилкою.

Закінчується розвиток гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика, ним пошкоджено 4-18% рослин та 3-8% качанів кукурудзи.

У степових областях пізні посіви соняшнику пошкоджують соняшникові шипоноска, вогнівка, подекуди бавовникова совка.

Попелиці, гусениці біланів, молі, совок пошкодили 5-16% рослин капусти.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry