25.07.2019
На дозріваючих рослинах розвиваються збудники багатьох хвороб, яким частково сприяють погодні умови звітного періоду.У незібраних посівах зернових колосових культур Лісостепу та Полісся 0,5-6, осередково до 10% колоса уражено фузаріозом, септоріозом, гельмінтоспоріозом, оливковою плісенню та альтернаріозом, осередково борошнистою росою, розвитку яких сприяють погодні умовами звітного періоду.
Окрім хвороб колоса, на дозріваючих хлібах розвиваються збудники борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, червоно-бурої, сітчастої, інших плямистостей, бурої листкової іржі. Беручи до уваги такий стан захворюваності дозріваючих хлібів, необхідно провести передзбиральне обстеження полів та першочергове збирання уражених хворобами хлібів прямим комбайнуванням за подальшого просушування та сепарування зерна, що сприятиме збереженню здорового та частковому оздоровленню хворого зерна, яке складується і зберігається. Надалі обов’язково провести фітоекспертизу насіння та за переважаючих збудників хвороб прийняти рішення щодо вибору найефективнішого протруйника і своєчасно оздоровити посівний матеріал.
Пухирчастою та летючою сажками уражено від 0,2 до 2% рослин кукурудзи, гельмінтоспоріозом – від 1 до 10%, осередково іржею до 3%.
Рослини сої хворіють на аскохітоз, церкоспороз, пероноспороз, бактеріальний опік, септоріоз, антракноз, альтернаріоз, іржу.
В плантаціях цукрового буряка культури лісостепових та поліських областей поширюються церкоспороз (3-15% рослин), осередково фомоз, пероноспороз, борошниста роса, рамуляріоз, 1-2% рослин охоплені вірусними жовтяницею та мозаїкою.
Рослини культури уражуються гнилями (сіра та біла), пероноспорозом, фомозом, іржею, альтернаріозом, септоріозом, осередково фомопсисом .
На капусті поширені бактеріози (слизистий, судинний) уразили 2-12% рослин, подекуди виявляються ознаки фомозу, пероноспорозу. Погодні умови (дощі, різке коливання температур), передусім в Лісостепу та Поліссі, сприяли ураженню та розвитку фітофторозу, макроспоріозу, альтернаріозу, верхівкової гнилі томатів. Ураження рослин цибулі пероноспорозом спостерігається у переважній більшості областей. Баштанні культури на 25-50% обстежених площ скрізь слабко хворіють на антракноз, бактеріоз, на присадибних та промислових плантаціях огірків, кавунів, інших культур.
У садах погодні умови продовжують сприяти розвитку борошнистої роси та парші, якими на 6-28% дерев уражено 5-18, осередково до 35% листків за розвитку хвороби 0,4-0,5%. У виноградниках триває розвиток мілдью, оїдіуму, у Закарпатській області чорної гнилі.
Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: