17.11.2017
Мінагрополітики приділяє постійну увагу розвитку виноградно-виноробної галузі та працює над вирішенням актуальних питань галузі, а саме: відновлення державної підтримки галузі, спрощення процедури отримання ліцензій на виробництво виноробної продукції, виробництво якісного садивного матеріалу. Першочергово проводиться робота з розроблення та удосконалення законодавчої бази.Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета під час третього Національного виноробного форуму, який пройшов 14-15 листопада у Торгово-промисловій палаті України. Захід організовано ТПП з Українською корпорацією по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» та медіа-групою «Українська правда» та за підтримки асоціації «Українське бюро винограду і вина», Всеукраїнської асоціації виробників продукції садівництва та виноградарства. Головна мета події – зібрати українських виноробів та чітко окреслити подальші спільні дії і необхідні рішення для розвитку галузі
«Наразі вже зроблені перші кроки з відновлення бюджетування виноградно-виноробної галузі. Нещодавно, за ініціативи Мінагрополітики, Уряд збільшив асигнування на підтримку розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників і ягідників на 224,3 млн гривень. Тепер державним бюджетом України на 2017 рік на цю програму передбачено видатки у сумі 299,3 млн гривень», – зазначив заступник міністра.
Також Віктор Шеремета додав, що у поточному році було створено робочу групу з опрацювання нормативно-правових актів та технологічної документації у виноградарсько-виноробній галузі, до складу якої увійшли представники заінтересованих центральних органів виконавчої влади, громадських галузевих організацій, профільних наукових установ та фахівці провідних виноградарських і виноробних підприємств. На даний час розроблено максимально адаптований до регламентів ЄС та міжнародних стандартів проект Закону України «Про виноградарство та виноробну продукцію з винограду» на заміну діючому Закону України «Про виноград і виноградне вино».
Окрім того, Мінагрополітики створено робочу групу з опрацювання питання спрощення процедури видачі ліцензії для суб’єктів господарювання, що виробляють алкогольну продукцію (вина виноградні і плодово-ягідні вина та напої медові) з власних виноматеріалів. Учасниками форуму стали народні депутати, представники Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, галузевих підприємств, міжнародні організації та експерти, представники ЗМІ.
Після офіційного відкриття форуму представники малих і середніх підприємств та лідерів ринку обговорили фіскальну політику у виноградно-виноробній галузі, державне регулювання у сфері виноробства, органічного виноградарства, вдосконалення земельного законодавства, боротьбу з рейдерством, спрощення процедури отримання дозволу на виробництво виноробної продукції, зміни в оподаткуванні для фермерських господарств, умови кредитування, державні програми підтримки тощо.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: