03.12.2017
Україна співпрацюватиме з Румунією в питанні здійснення спільних рибоохоронних заходів задля збереження рибних ресурсів дельти Дунаю та Чорного моря. Такої домовленості було досягнуто на румунсько-українській двосторонній консультації, що проходила з 28 по 29 листопада в Одесі.В зустрічі взяли участь: перший заступник Голови Держрибагентства Володимир Фалей, голова Національного агентства з рибного господарства та аквакультури Ніколае Дімулеску, начальник Регіональної служби з інспекції регіон Молдова Васіле Боканеала, виконавчий директор Біосферного заповідника дельти Дунаю Ион Мунтяну, представники Держрибагентства, ОДЦ «Півден НІРО» та Державної прикордонної служби України.
Важливими темами для обговорень були питання термінів заборони промислу на р. Дунай, заборони промислу на зимувальних ямах, регулюванням рибальства у Чорному морі тощо. Румунські експерти погодилися допомогти у дослідженні зимувальних ям та поділились досвідом щодо охорони біоресурсів (риби) під час зимівлі за допомогою системи відеоспостереження в режимі онлайн. На зустрічі йшла мова про координацію дій органів рибоохорони обох країн у період заборони промислу.
Також за круглим столом було розглянуто питання про співпрацю щодо охорони осетрових в Дунаї та здійснення заходів з оцінки їх запасів. В Держрибагентстві наголосили, що вдячні Румунії за співробітництво та можливість перейняти європейський досвід щодо охорони водних біоресурсів. «Також активно співпрацюємо з WWF в Україні. Сподіваємось, наступним кроком стане меморандум про співпрацю», – додали у відомстві. Наприкінці заходу Ніколае Дімулеску висловив надію на плідну співпрацю надалі.
На фінальній стадії заходу було вирішено направити офіційним листом до Національного агентства з рибного господарства та аквакультури Румунії пропозиції з питань строків нересту та узгодження спільних для обох країн дат нерестової заборони.
Нагадаємо, 23 травня в Одесі пройшла румунсько-українська робоча зустріч з налагодження співробітництва в сфері охорони рибних ресурсів дельти Дунаю.
Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram