Саудівська Аравія має наміри розширювати інвестиції в Україні

За перше півріччя до України надійшло лише $1 млрд прямих інвестицій. Були роки коли ця сума досягала $5-7 млрд. Про це йшла мова під час відкриття II Саудівсько-Українського аграрного бізнес-інвестиційного форуму. Представники Королівства Саудівська Аравія висловили наміри продовжувати інвестувати до вітчизняної аграрної сфери. Український уряд готовий створити для інвесторів фантастичні умови.

«Ми розглядаємо інвестиції в український аграрний бізнес, як частину широкого партнерства. Через компанію Salic створені інвестиційні можливості, вони розширені через угоду про «Мрію». Це одна з найбільших аграрних угод для України», — розказав Ахмед Салех Еяда Аль Хамші, заступник міністра сільського господарства Королівства Саудівська Аравія, під час відкриття форуму. Він додав, що саудівські інвестори націлюються на широкий сектор зернових та олійних.

Тимофій Милованов, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, запевнив учасників форуму, що уряд зробить усе для створення привабливого інвестиційного клімату в країні. Для цього найближчим часом буде врегульоване земельне питання. «Крім земельного закону, є ще 9 законів щодо захисту агробізнесу і землі. Ми очікуємо, що будуть створені фантастичні можливості для інвестицій», — наголосив Милованов.

Вітчизняній аграрній сфері ще є куди рости. «Ми все ще збираємо на 50% менше з гектару, порівняно з Польщею, і на 20% менше, ніж збирають французькі аграрії», — додав чиновник.

За його словами будуть приватизовані сотні компаній, в тому числі державні.  «Працюємо над подолання нетарифних бар’єрів для експорту. Також уряд буде йти в напрямку лібералізації ринок робочої сили. Міністерство буде націлювати на відповідні заохочення в сфері освіти», — підсумував Міністр.

ІА «Інфоіндустрія»