“Сексуальний” тютюн почнуть використовувати для захисту посівів

Для захисту посіву від молі вчені розробили новий цікавий інструмент – “сексуальний” тютюн Бентхама. Рослина, геном якої відкоригований, здатна виділяти феромони, що зваблюють самців молі та змушують їх летіти у пастку. Наразі мова йде про одного із шкідників цитрусових та хлопкову совку.

Багато тварин, особливо комахи, проявляють сексуальність незвичним нам шляхом. Для того, щоб продемонструвати свій намір знайти пару, а іноді і для простого спілкування, комахи виділяють речовини зі специфічним запахом – феромони. Їх вже багато років використовують для виробництва феромонних пасток, проте їх собівартість дуже висока. Вченим з Інституту молекулярної та клітинної біології рослин у Валенсії вдалося помістити гени цих феромонів у рослини тютюну Бентхама (Nicotiana benthamiana), не заподіявши шкоди ростовим процесам в рослині. Таким чином вони створили біохімічну фабрику по виробництву феромонів, що працює на енергії сонця. В перспективі рослини будуть здатні виробляти значно більший спектр корисних хімічних речовин, навіть антитіла до Covid-19.

Робота вчених була дуже складною і точною що не очевидно на перший погляд. недостатньо просто помістити гени феромонів. Їх неконтрольоване виробництво рослиною буде мати летальні для неї наслідки. Значно більше сенсу в тому, щоб виростити значну біомасу рослини з нормальним вмістом феромону, ніж змусити її безперервно синтезувати феромон і загинути на ранніх етапах росту. Отриману біомасу можна буде висушити та використовувати як звичайну феромонну пастку, яка не буде містити токсичних побічних продуктів хімічного синтезу.

Для того, щоб зручно “дозувати” виробництво феромонів можна використовувати звичайний мідний купорос. Він відносно дешевий та простий у використанні. Крім того, він вже зареєстрований для використання в сільському господарстві навіть для органічного землеробства.

Повідомляє AgroPages

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry