Селітра на світовому ринку інтригує зростанням ціни

Огляд світового ринку азотних добрив станом на кінець травня 2019 р., Михайло Саницький, спеціально для Agro.FM.

 

 

Протягом травня постачальники карбаміду через тендери і напряму насичували основні світові ринки збуту. Отже, на кінець травня такі глобальні споживачі, як Індія, Бразилія, співдружність ЄС, Туреччина вже не потребують значних надходжень імпортного карбаміду принаймні на найближчий місяць. США якраз потребуватимуть карбамід, адже сезон внесення аміаку був зірваний, але не працююча через повені річкова логістика не дає постачати добриво від морських портів до складів дистриб’юторів і господарств.

 

У той же час скоротилась пропозиція і у виробників. Постачальники Перської затоки, Північної Африки і Індонезія зайняті виконанням замовлень для Індії, адже через тендер було закуплено 740 тис. тон сечовини. Товар постачається і в інших напрямках.

 

Туреччина і Бразилія останніми місяцями значно насичуються карбамідом із Ірану, куди імпорт з підсанкційної країни у квітні сягнув 180 і 130 тис. тон відповідно.

 

Отже, вказані джерела карбаміду розподілили левову частку випуску червня, і трейдери все більше уваги звертають на чорноморсько-балтійську пропозицію. І дійсно, Dreymoor придбав 20 тис. тон у Дніпразота, Уралхім продавав в Центральну Америку і готує партію в Мозамбік. В Центральну Америку через той же тендер продав лот ЄвроХім. В Африку поїдуть партії груп СДС і ФосАгро.

 

Тим не менш ціни у регіонах виробництва показують зростання хіба що у паперових прайсах. Наприклад, спотова угода у Чорному морі укладена з ціною 254 долари за прильований карбамід, нетбек по контрактах балтійців в Центральну Америку знаходиться у межах 250-260 доларів. Спот не працював на Близькому Сході і в Північній Африці, але відомо, що алжирці просувають ідею ціни «від 280 доларів» за карбамід. В Ірані карбамід коштує до 210 доларів за тону.

 

Китай зараз – окрема історія і на наш погляд важливий чинник. Внутрішній попит у країні слабкий, а світові ціни поступово зростали останнім часом. Отже, китайські постачальники дуже чекають, коли нетбек з регіонів збуту забезпечить рівень 290 доларів. Тоді і вийдуть на ринок. Поки цей рівень дещо нижчий, хіба що підходить для продажів маленьких лотів по азійському регіону.

 

Попит останнім тижнем підтримували покупці Латинської Америки – Мексика, Аргентина та інші країни, а також країни Азії і Океанії – Шрі-Ланка, Непал, Австралія. Продавці дуже покладаються на тендер в Пакистані, через який має бути придбано 100 ти. Тон карбаміду.

 

За такого балансу логічно очікувати утримання високих цін з контрольованим помірним зростанням впродовж кількох тижнів. Відсутність масштабних покупців і фактор Китаю навряд чи дозволять сильно накрутити ціну, крім регіональних угод, на кшталт Алжир-Європа.

 

Аміак знову падає. Ціна домовленості між Yara і Mosaic на червень знизилась на 17 доларів – до рівня 220 доларів, CFR Тампа. Це відображення ситуації на внутрішньому ринку аміаку, де сезон внесення завершився з дуже низьким результатом внесення.

 

В Южному ціна утрималась на нижній позначці попереднього тижня. Трейдер Trammo придбав у росіян 15 тис. тон аміаку за ціною, близькою до 215 доларів. Аміак дуже цікавить турецьких виробників нітратів, відомо і про замовлення з Болгарії.

 

Якщо з аміаком і карбамідом ситуація в цілому зрозуміла і передбачувана, то зростання ціни на нітрати інтригує більше. Yara знов підняла ціни на селітру для Франції – для липневих партій, змінила ціну на вапняково-аміачну селітру для Німеччини і Бенілюксу.

 

Ціни на Балтиці зросли трохи раніше і тримаються на цих позиціях. Уралхім і ЄвроХім по продажам в Центральну Америку за розрахунком, отримують нетбек близько 205 доларів, FOB, але наполгають, що він більший. Нетбек з продажу в Бразилію аналогічний.

 

Крім Америки нітрати закуповуються в Індію, Європу.

 

Що стосується неросійської і нетурецької селітри, тиждень тому називались ціни приблизно на рівні 190 доларів, ФОБ Чорне море.

 

Не дивлячись на бурхливий попит, європейські, та й турецькі постачальники нітратів не такі активні на зовнішньому ринку. Знецінення аміаку мало вже вивести їх на експортний ринок. Можна думати, що вони вагаються, не вірять у тривалість подорожчання селітри, і не поспішають нарощувати виробництво. В самій Європі, як і в Україні і Росії, сезон використання селітри завершився. Тож варто чекати, коли переробники привозного аміаку приймуть рішення про вихід на ринок і швидко наситять ринок.

 

Більше інформації про ринки добрив – в щотижневих оглядах ринку.

 

Михайло Саницький, Інфоіндустрія, спеціально для Agro.FM

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry