Холоди лише минули, а скоро вже ячмінь збирати

На півдні Одещини чекають дощів та вже на початку червня можуть розпочати збирання ячменю. В коментарі для SuperAgronom.com про ситуацію на полях розповів Сергій Бодя, керівник ФГ «СІМ-АГРОЮГ».

 

У господарстві завершили сіяти кукурудзу. А озимі зараз перебувають в фазі цвітіння, яка добігає вже кінця.

 

«Якщо в найближчий тиждень не буде дощу, то ячмінь може не сформувати зерно. Тобто не буде тієї натури. Дощі були десь місяць тому. Але в нас дуже сильні вітри та сонце. І тут немає запасу зимових опадів. І хоч цьогоріч були весняні дощі, але ця волога непродуктивна», — каже Сергій Бодя.

 

Нещодавно в більшості областей України були мінусові температури. За словами пана Сергія, вночі у регіоні температура знижувалась до +2°C. Це вплинуло на вегетацію, зокрема, соняшнику. Рослини наче призупинились у розвитку. Але, на його думку, від такого стресу може розвиватись коренева система.

 

У цьому сезоні в господарстві посіяли соняшник середньостиглий та пізньостиглий. Трохи відтермінували посівну і побачили, що з’явились бур’яни, яких не було років 5 (молочай, наприклад). Вони просто чекали оптимальних умов.

 

«Цього року зменшили норму висіву кукурудзи до 35 тис./га, щоб збільшити площу живлення. Враховуємо запаси зимової вологи. Для кондитерського соняшнику також зменшили норму висіву до 23 тис./га., для класичного — до 40 тис./га. Та ж кукурудза, якщо будуть умови, дасть повноцінний качан і ми зможемо отримати урожайність 4,5-5,0 т/га», — зазначив аграрій.

 

 

Він прогнозує, що в господарстві також жнива 2024 розпочнуться раніше.

 

 

«Ячмінь плануємо збирати на початку червня, десь 10-го. Є пшениця, яка нижній ярус листя втратила. Я спілкуюсь із місцевими фермерами, то там, де загущені посіви і вузьке міжряддя, є всі умови для розвитку хвороб. Немає потенціалу на великий врожай, і людина не хоче вкладатись в фунгіциди. Так склалося, що фермерство нерентабельне на Півдні України. 2,5-3 т/га можуть витягнути», — зазначив Сергій Бодя.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry