Що не так із розмінуванням в Україні досліджував Інститут Блера

Інститут Тоні Блера (Tony Blair Institute for Global Change) презентував «Білу книгу оновлення інституційної архітектури протимінної діяльності в Україні», в якій пропонує кілька варіантів оновлення системи. Дослідження сильних і слабких місць державного управління в секторі ПМД провели на замовлення Першої віцепремʼєр-міністерки України Юлії Свириденко.

 

Автори дослідження відзначають, що зараз близько 30 установ працюють у сфері протимінної діяльності, більшість з яких підпорядковані трьом ключовим міністерствам: Міноборони, МВС та Міністерству економіки України. Це розмиває відповідальність та створює додаткові бюрократичні та адміністративні барʼєри. А відсутність єдиного вікна взаємодії з урядом України ускладнює ухвалення рішень, заважає розробці спільних програм та унеможливлює належну підзвітність за надану підтримку.

 

Експерти Інституту Тоні Блера наголошують, що попри величезне зростання масштабів мінної проблеми в Україні з 2022 року, Закон «Про протимінну діяльність» від 2018 року залишився незмінним. Тому зараз критично необхідно не просто оновити окремі норми документа, а розробити новий законодавчий акт, що буде адекватно відповідати масштабу загроз, національним інтересам та міжнародним зобов’язанням України у сфері протимінної діяльності.

 

«Ключовим елементом оновлення системи стане інтеграція наявного  кадрового та інституційного потенціалу у оптимізовану архітектуру. Йдеться, зокрема, про включення функцій Центру протимінної діяльності та Центру гуманітарного розмінування до структури майбутнього Агентства з одночасним забезпеченням безперервності їхньої роботи та збереженням експертного потенціалу», – йдеться у документі.

 

Експерти Інституту Тоні Блера ґрунтовно проаналізували чинне законодавство, стратегічні документи та звіти, а також вивчили міжнародні практики у сфері протимінної діяльності. Автори дослідження провели понад 50 інтерв’ю з ключовими зацікавленими сторонами з усього сектору протимінної діяльності.

 

З дослідженням можна ознайомитись за посиланням:

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry