Щодо 4 компаній холдингу Агромарс відкриті процедури банкрутства

14 грудня  представники агробізнесу поділилися враженнями кредиторів щодо ініційованих процедур банкрутств ряду компаній холдингу Агромарс.

Світлана Руденко, адвокат, керуюча АО «ФАМА УКРАЇНА», надала юридичні коментарі, зазначивши, що щодо 4 компаній холдингу Агромарс наразі відкриті процедури банкрутства.

  1. ТОВ «Бориспільський комбікормовий завод» — ухвала у справі № 911/2794/21 від 29.09.2021 за заявою ТОВ “Буддевелопмент Київ”.
  2. ТОВ “Завод Київкомбікорм” — ухвала у справі № 910/18544/21 від 01.12.2021 за заявою ТОВ “Буддевелопмент Київ”;
  3. ТОВ “Комплекс Агромарс” — ухвала у справі № 910/15043/21 від 13.10.2021 за заявою ТОВ «Буддевелопмент Київ»;
  4. ТОВ “Курганський бройлер” — ухвала у справі № 910/15200/21 від 03.11.2021 за заявою ТОВ “Буддевелопмент Київ”.

В усіх випадках ініціюючим кредитором виступає ТОВ «Буддевелопмент Київ», яке начебто планувало придбати частку у статутному капіталі ТОВ «Грандісон» у ТОВ «Комплекс Агромарс» за попереднім договором-купівлі продажу частки, тоді як інші компанії холдингу виступали поручителями.

Правниця зазначила, що досить дивно виглядає вказаний правочин, який не відповідає напрямку діяльності компанії ТОВ “Комплекс Агромарс”, яка на той момент і не була учасником ТОВ «Грандісон».

Йоганнес Ванденбоорн, представник Royal Agrifirm Group та Theeuwes Holding, зазначив, що Україна попри обіцянки Уряду в рейтингу Doing Business досі посідає 63 місце. При цьому, за окремим показником «Вирішення неплатоспроможності» навіть 146 місце у кінці списку. Цей показник свідчить про те, що на даний момент, за його словами, ми маємо справу з безстидством та аморальністю боржників в Україні, оскільки для них це достатньо легко –  не сплачувати борги. Вони завершать бізнес, а завтра відкриють новий, що складає головний ризик для інвесторів в Україні.

«Знаючи, що власники великих підприємств можуть легко не платити борги працівникам, державі, кредиторам, це важливо приділяти увагу таким випадкам, щоб впевнитись, що ці юридичні процедури не містять зловживань, прозорі та все відбувається відповідно до закону. Тільки тоді ми можемо говорити  про справжню інвестиційну привабливість України, яку вона заслуговує» – підсумував свій виступ пан Ванденбоорн.

Владислав Нагірняк, представник Фермерських господарств «ЛИПОВОРІЗЬКЕ» та «АГРІАТІК», повідомив, що його компанії, які вирощували та поставляли зернові культури компаніям групи Агромарс, постраждали через несплату боргу. Переговори не увінчались успіхом,  господарства перемогли в усіх судових інстанціях, щоб одержати кошти. Спікер поділив побоювання інших компаній стостовно ініційованих процедур банкрутств та зазначив, що оскільки у грудні 2019 року Агромарс отримав кредит у розмірі 250 млн. грн., за який заставив майно «Бориспільський комбікормовий завод», ліквідного майна для погашення боргів наразі майже немає.

Володимир Шрамко, генеральний директор компанії ТОВ «ЦЕХАВЕ ПРОТЕЇН», очільник виробництва ряду соєпереробних заводів, зазначив, що свого часу прислухався  до пропозицій щодо відстрочки платежів, потім компаніям холдингу були надані великі знижки, що призвело до боргів та судових процесів.  Пан Шрамко підкреслив неодноразове отримання пропозиції від Євгена Сігала щодо розстрочки заборгованості, сплати з дисконтом тощо, але, фактично, такі обіцянки виявились намаганнями затягнути час, щоб компанії Агромарс вступили у банкрутство, а усі виконавчі дії щодо стягнення заборгованості були зупинені. Виразив рішучість дійти до кінця у всіх процедурах.

Валентин Ренчковський, директор ТОВ «АГРО ВЕСТ», зазначив, що від несплати боргів компаніями Агромарс постраждала його компанія та значна кількість кредиторів, які не змогли подолати такі фінансові втрати: пішли на дно та залишились ще винні людям. Спікер не бачить з боку керівництва Агромарс бажання піти назустріч та вирішувати цю ситуацію. «Якщо це зійде з рук власникам холдингу – це буде великий удар по підприємництву.» – зазначив пан Ренчковський, який  не бачить перспектив у цій справі, окрім як усім зібратися та діяти.

Олександр Дерій, керівник ТОВ «ГСПД» повідомив, що неодноразово і в судах, і в перемовинах намагався врегулювати виниклу заборгованість, яка для його компанії становить майже вбивчий поріг. Пан Дерій на заході детально розповів чому вважає, що дії очільників холдингу Агромарс можуть містити ознаки шахрайських дій: перерозподіл активів та грошових потоків між компаніями, процедури банкрутств з сумнівним кредитором зі статутним капіталом у 440 тис. грн., з єдиним учасником та директором, а компанії Агромарс одразу повністю визнають таку заборгованість.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry