Шкідники на карантині не сидять

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 27 березня 2020 року.Різке коливання нічних та денних температур, випадання дощу та мокрого снігу, вранішні приморозки стримували розвиток та поширення шкідливих організмів у посівах озимих зернових та ріпаку. Зокрема, в Запорізькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській областях Степу, подекуди Лісостепу в озимині, розміщеній після стерньових попередників, продовжується живлення личинок хлібної жужелиці за чисельності 0,2-1, макс. в осередках (Запорізької та Херсонської обл.) 3 – 3,2 екз. на кв.м.. Особливістю поточного року є наявність личинок всіх віків, так середній віковий склад виявлених личинок становить: І вік – 10% (пізній посів), ІІ вік – 46%, ІІІ – 44%.
Шкідником пошкоджено 2-10% рослин (локальні осередки). За прохолодної погоди звітного періоду злакові блішки, цикадки мляво заселяли та пошкоджували посіви озимих зернових культур у південних областях. У Степу на 12-45% обстежених площ озимих культур, переважно з країв полів, за чисельності 0,5-1екз. на кв.м піщаним мідляком пошкоджено до 1% рослин. У Київській області відмічено відродження личинок мухи-опомізи, які за чисельності 4-6 екз. на кв.м пошкодили до 1% рослин озимини.
Захист озимих зернових за надпорогової чисельності хлібної жужелиці (ЕПШ 3-4 екз. на кв.м) та вищевказаних фітофагів здійснюється через обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.
У Степу та подекуди Лісостепу клоп шкідлива черепашка знаходиться в місцях зимівлі чисельністю 0,4-1 екз. на кв.м (Дніпропетровська, Київська, Миколаївська, Одеська обл.). Надалі за прогрівання листяної підстилки до 10-12ºС повсюди клопи переміщуватимуться на її поверхню. Наразі прогнозується ранній початок заселення посівів фітофагом.
Посіви озимого ріпаку, насамперед у південних та західних областях, заселяють хрестоцвіті блішки, ріпаковий листкоїд, прихованохоботники, капустяна попелиця подекуди виявлено літ капустяного білана.
Сходи гороху заселяють жуки піщаного мідяків (0,5-1 екз. на кв.м). бульбочкові довгоносики (1-2 екз. на кв.м), які пошкодили у слабкому ступені до 1% рослин. За 10-15 жуків на кв.м посіви обробляють дозволеними до використання інсектицидами.
У південних, подекуди центральних областях в теплі сонячні дні відростаючі багаторічні трави заселяють та пошкоджують жуки бульбочкових довгоносиків та піщаного мідляка. За чисельності 5-8 жуків на кв.м посіви обприскують дозволеними до використання інсектицидами.
У плодових насадження відмічається заселення дерев довгоносиками (сірий бруньковий, яблуневий квіткоїд) та відродження сисних (попелиці, кліщі, медяниці) шкідників, які за стабільного потепління пошкоджуватимуть бруньки, захист яких доцільний під час розпускання. В південних областях відмічено літ ріпакового та капустяного біланів.

Інфоіндустрія за матеріалами ДПСС

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry