Київський агрохімічний форум визначив сучасні пріоритети ринку міндобрив та ЗЗР

Цей надзвичайно важливий напередодні нового хліборобського сезону захід вже п’ятий рік поспіль організовує компанія «Інфоіндустрія», яка є надійним компасом на ринку хімічної продукції для аграріїв, виробників та постачальників мінеральних добрив та засобів захисту рослин.

Учасників форуму привітали президент Союзу хіміків України Олексій Голубов, заступник директора Департаменту землеробства і технічної політики в АПК Мінагрополітики Анатолій Рудюк.

Керівник проекту «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук у своєму виступі окреслив основні пріоритети українського хімічного ринку в 2017 році. Він дійшов висновку, що в структурі використання мінеральних добрив та ЗЗР відбуваються серйозні зміни. Вимогливість аграріїв до хімічних засобів, їхня технологічна освіченість рік і у рік зростають, а тому вони вже не обмежуються купівлею лише однієї селітри для забезпечення потреб весняно-польових робіт, а звертають увагу на більш технологічні види добрив: рідкі, універсальні та інші, розуміючи, що під конкретні культури потрібна певна агротехнологія, кожен шукає індивідуальний підхід до своїх грунтів на підставі їх аналізу. «Я можу сказати, що агрохімічна освіта українських фермерів, мабуть, сьогодні одна з найкращих на теренах СНД, і точно не гірша, ніж у Польщі», – зауважив Дмитро Гордійчук.

Він звернув увагу на новий позитивний фактор для ринку: ослаблення монопольного становища компанії OSTCHEM, завдяки чому посилилися конкуренція. В цих умовах, на переконання експерта, оперативність,  цінова гнучкість, вміння поставити добрива разом із технологією, виграють у гігантоманії.  Тому спостерігається швидкий прогрес інноваційних компаній, які пропонують різноманітні форми роботи з аграріями, навіть займаються форвардними продажами добрив, насіння під гарантію викупу готової продукції  восени. На ринку засобів захисту рослин також відбуваються позитивні зміни. В Україні збудований новий завод в Білій Церкві, ми бачимо підвищення якості української продукції, слід очікувати, що сервіс у сфері постачання та використання ЗЗР буде покращуватися. Головне, що в Україні вибудовується нова структура контролю за ефективністю засобів захисту рослин, з’явилися нові вимоги до паспортизації складів. Дмитро Гордійчук висловив сподівання, що ці правила будуть вдосконалюватися у бік лібералізації. Він закликав учасників форуму до активної співпраці, обміну думками та інформацією, слідкувати за публікаціями на сайті «Інфоіндустрія» та журналі «Агроіндустрія», де аналітики компанії, відомі аграрії, науковці знайомлять із тенденціями ринку, сучасними технологіями.
Під час першої половини форуму перед його учасниками виступили аналітик ринку спеціальних добрив «Інфоіндустрії» Ірина Логінова( «Аналіз ринку водорозчинних добрив в Україні»), аналітик ринку ЗЗР Ігор Герасименко («Огляд ринку ЗЗР України»), міжнародний консультант ФАО Михайло Малков(«Протидія обігу фальшивих ЗЗР»).
Виступили також Олени Попюк, завідуюча лабораторією ООО НПК «Ірлен»( «Фітосанітарний стан посівів зернових і технічних культур. Чого чекати в 2017 році?»), експерт ДП «Агроцентр Єврохім Україна» Сергій Машиннік («Сучасні добрива для оптимізації живлення сільськогосподарських культур»), завідуючий лабораторією оптимізації живлення рослин кафедри агрохімії і якості продукції рослинництва імені ім. О.Душечкіна НУБіП України Олексія Тарасенка («Політика вапнування. Внесення кальцію»), головний агроном ТОВ “ТУ-ЦЕНТР» Олександр Ростоцький («Мікробіологічні препарати як шлях підвищення родючості грунтів»), директор по Західному регіону ТОВ ФосАгро – Україна» Віктор Яцина («Переваги мінеральних добрив від ФосАгро-Україна»), науковий співробітник з агрономії компанії «Агросфера LTD» Олександр Гончаров ( «Полювання на заразиху. Засоби, способи, строки)», старший науковий співробітник лабораторії грунту і відходів ДУ «Інститут суспільного здоров’я ім. О.Н. Марзєєва НАМНУ Наталія Коваль( «Сучасні гігієнічні вимоги до розташування, обладнання та експлуатації складів агрохімікатів: проблеми і реалії») та інших експерти та науковці…

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry