Стан перезимівлі шкідників

Повсюди спеціалісти фітосанітарної безпеки проводять обстеження зерносховищ та складських приміщень усіх форм власності на наявність комірних шкідників.Фітоекспертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур встановлено зараженість його збудниками альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, плісені тощо в межах 1-6%, в окремих партіях 10% (Вінницька обл.), що свідчить про обов’язкове оздоровлення насіння шляхом протруювання його за 2-3 тижні до сівби препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.
В окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Кіровоградській, Тернопільській областях виявлені комірні довгоносики, борошняний хрущак, кліщі, гороховий зерноїд. За виявлення зараженості зерна шкідниками проводять обов’язкове
знезараження збіжжя через фумігацію дозволеними фумігантами.
В лабораторних умовах спеціалістами було визначено стан перезимівлі сисних шкідників та яблуневої молі. Перезимівля пройшла задовільно. При огляді гілок плодових дерев виявлено зимуючий запас яблуневої попелиці 5 яєць/10 см гілки, бурого плодового кліща 3 яєць/10 см гілки. Загинуло в середньому 5% зимуючої стадії шкідників.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry