Сусідні країни не збираються приймати наше збіжжя

Не зважаючи на рішення Європейської комісії, Польща подовжить обмеження щодо імпорту української агропродукції й після 15 вересня.

Навіть якщо Європейська комісія не подовжить обмежувальні заходи на ввезення українських зернових до Польщі після 15 вересня, Польща закриє кордон, і деякі з «прифронтових» країн зроблять те саме. Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс, передає Rail.insider із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Навіть якщо Європейська комісія вирішить цього не робити, ми закриємо кордон для українських продуктів після 15 вересня. Вважаю, деякі з п’яти прифронтових країн зроблять те саме. Це не проти когось, а для турботи про добробут фермерів», — наводить його слова Міністерство сільського господарства Польщі.

Роберт Телюс також зазначив, що кілька тверджень з України були «недоречними, але не спірними». «Ми будемо твердо обстоювати інтереси фермерів. Ми хочемо і допомагаємо Україні, але благополуччя польських фермерів є нашим пріоритетом», — наголосив польський міністр.

Зауважується, що на переговорах аграрних міністрів Польщі та України Роберта Телюса і Миколи Сольського 2 серпня було звірено обсяги транзиту українських сільгосптоварів через територію Польщі. За інформацією польської сторони, транзит українського зерна у лютому 2023 року становив 114 тис. т, а у червні — 260 тис. т. У Польщі зазначають, що це є аргументом у продовженні заборони на експорт пшениці, ріпаку, кукурудзи й соняшнику до п’яти прифронтових країн — Польщі, Угорщини, Болгарії, Словаччини та Румунії.

Окрім того, польський посадовець запропонував заходи щодо полегшення транзиту українських зернових до морських портів різних країн ЄС. Українська сторона найближчим часом також має представити проєкт детальних рішень.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry