Syngenta планує випустити альтернативу гліфосату, якщо діюча речовина буде знята з ринку

Президент із захисту рослин компанії Syngenta Джон Парр каже, що новий неселективний хімічний продукт його компанії може бути доступний фермерам через п'ять-сім років.

Хоча Джон Парр робить припущень про потенційні загрози широко використовуваним гербіцидів з гліфосатом від Bayer, проте це активна речовина в цьому році зіткнулося зі зростаючим увагою громадськості і регуляторним тиском. Питання подальших судових розглядів в США від позовів людей, нібито, постраждалих від довготривалого контакту з гліфосатом, залишається поки відкритим. Німеччина і Франція оголосили про плани заборони гербіциду до 2023 року, побоюючись його негативного впливу на екосистеми, а ряд інших країн обмежили використання гліфосату.

Будучи з візитом в Австралії, Парр зазначив, що австралійські фермери, з якими він зустрічався, питали, чи може галузь знайти заміну існуючим неселективних гербіцидним продуктам, особливо в світлі зростання потенційних загроз регулювання гліфосату. Справа в тому, що гербіциди з гліфосатом потрапили під пильну увагу і в Австралії, і зараз Департамент навколишнього середовища, землі, води і планування штату Вікторія розглядає, як такі продукти використовуються на громадських землях. Не можна виключати і можливості масових акцій еко-активістів.

Парр вважає, що існуючі неселективні гербіциди добре працюють і повинні бути збережені, але якщо вони будуть обмежені або видалені, то з часом з’являться альтернативи.

«У нас вже є деякі цікаві гербіциди для фермерів, які будуть сприяти широкому спектру боротьби з бур’янами. Це абсолютно новий продукт, який може з’явитися через п’ять-сім років. Ми розуміємо, що потік інновацій має вирішальне значення для нашого бізнесу і нашої галузі, і ми домоглися значних успіхів за останні три роки, — прокоментував Парр успіхи Syngenta. — Ми були дуже успішні з деякими фантастичними молекулами, включаючи фунгіцид для каноли і садівництва, випущені рік тому. Безумовно, перешкоди для нових активних інгредієнтів і для підтримки існуючих реєстрацій зростають. У 1990-х роках ми спостерігали, як галузь щорічно реєструє десятки нових продуктів, але зараз я б припустив, що ця цифра більш імовірна у вигляді однозначних цифр. Люди справедливо хочуть мати менш дорогі, більш ефективні і більш безпечні продукти, але це те, чим ми і займаємося в нашому бізнесі».

Однак пан Парр заявив, що поточний рівень негативних обговорень та судових дій, спрямованих на гліфосат, викликає велике занепокоєння в галузі захисту сільськогосподарських культур, а також жорстких режимах дотримання правил, що дають споживачам впевненість щодо продукції на ринку. Ситуація з гліфосатом значно турбує тому, що судові процеси в США атакували саму основу того, як ведеться наша галузь. Ланцюги поставок хімічної продукції для сільського господарства були одними з найбільш регламентованих галузей у світі. До випуску активних інгредієнтів та нових продуктів було залучено до десятиліття досліджень, розробок та комплексних тестувань.

Інфоіндустрія за матеріалами farmonline