Точне землеробство допоможе аграріям України вийти на новий рівень ефективності

Родзинкою традиційного заходу УКАБ Агротехнології, який проходив у Бориспільському районі, стала презентація сучасної системи управління агрономічними даними Climate FieldView. Про це повідомляє ІА «Інфоіндустрія».

Як пояснив менеджер з розвитку бізнесу компанії Bayer Сергій Сичевський, ця система є мозком і серцем точного землеробства, оскільки дає змогу в автоматичному режимі збирати інформацію з усіх машин, задіяних в технологічному процесі, відповідно її аналізувати та використовувати для підвищення ефективності виробництва.

Система складається із програмного забезпечення, яке можна встановити на планшет або стаціонарний комп’ютер, а також девайсу FieldViewDrive – це невеличка шайба, яка встановлюється в ISOBUS-систему певної одиниці техніки, іншими словами, це зчитувач даних агрегату, які генеруються різноманітними датчиками, система переформатовує всі дані в єдиний формат, щоб агроном, директор, управлінець міг ухвалити рішення, базуючись на інформації, взятій з усього парку. Другий блок корисності системи — одержання цінних аналітичних даних, тобто перетворення звичайної інформації про показники посіву, обприскування, внесення добрив, збирання в агрономічні дані.

Фермер повинен побачити карту, на якій буде видно густоту посіву, норми внесення, карту урожайності. І третій блок, без якого два попередніх не мають сенсу – максимізація продуктивності, він відповідає за наступні дії агронома, завдяки яким він ухвалить рішення, спрямовані на підвищення продуктивності виробництва. Автори системи подбали про те, щоб інтерфейс був максимально простим. Перше, що може бачити користувач, дані про погоду, рух повітряних мас, з допомогою функції «радар» видно з якого боку підходять хмари, коли буде дощ, можна побачити скільки опадів випало за останню добу, а також одержати інформацію про всі операції, виконані на полі.

Сергій Сичевський стверджує, що системою Climate FieldView цікавляться сьогодні не лише агрохолдинги, але й середні господарства. Вона є драйвером впровадження точного землеробства, всі, хто наважилися на перший крок, обов’язково роблять і другий, і третій. Ефективність системи виявляється в збільшенні прибутків в розрахунку на гектар.

Інфоіндустрія