Цього року Україна може експортувати рекордну кількість кукурудзи – 24,5 млн тонн

Україна успішно тримає свої позиції у блоці експортерів Причорномор’я, заявила експерт аграрних ринків Любов Панкратова в ефірі agro.fm. Щороку ми експортуємо 60-70% виробленого зерна, в тому числі пшениці – 67%,  кукурудзи – 70%,  ячменю – 56%. Цього року прогнозується поставити на зовнішні ринки 16,5 млн тонн пшениці, це на мільйон тонн менше минулорічного показника, ячменю – на рівні сезону 2017/2018 – 4,5 млн тонн, кукурудзи – 24,5 млн т, проти торішніх 18 млн т.

Світові запаси зерна в цьому році менші, а тому восени ціни на всі зернові позиції повинні піти вгору вважає експерт. У серпні вони, навпаки, обвалилися: становили в середньому $5 за бушель,  в Україні на FOB продовольча пшениця 3 класу становить $210 за тонну. Зниження цін на пшеницю експерт пояснює тиском суміжних ринків – кукурудзи та сої.

Разом з тим, Любов Панкратова зауважує, що в цьому сезоні не відбулося такого різкого обвалу, який стався, наприклад, у 2013 році, коли ціна на кукурудзу в період збирання упала на $100 з $230 до $130. Один суттєвих чинників низьких цін під час жнив – відсутність обігових коштів у дрібних аграріїв, через що вони вимушені збувати зерно за «кеш».

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry