У Держпродспоживслужбі відбулися громадські слухання щодо держконтролю за впровадженням HACCP та проблематики здійснення пест-контролю

19 вересня 2018 року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів за ініціативою Громадської спілки «Пест контроль України» провела громадські слухання з питань здійснення державного нагляду (контролю) за виконанням суб’єктами господарювання принципів HACCP, зокрема вимоги щодо контролю шкідників.

Громадські консультації проводилися шляхом публічного громадського обговорення у формі круглого столу.

У вступному слові Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа наголосив на важливості комунікації держави та інститутів громадянського суспільства. За його словами, об’єднання зусиль дозволяє напрацьовувати ефективні рішення тих чи інших проблем, з якими стикається суспільство.

Керівник Держпродспоживслужби також поінформував про роботу Служби над євроінтеграційним законопроектом «Про карантин і захист рослин», який найближчим часом буде винесений на громадське обговорення для того, аби доопрацювати цей документ із врахуванням зауважень та пропозиції бізнес-спільноти.

Крім того, як зазначив Володимир Лапа, питання забезпечення ефективного державного контролю залишається досить актуальним на сьогодні. А для цього, за його словами, необхідно розробити та прийняти весь комплекс нормативно-правових документів та законодавчих актів.

«У цьому процесі участь громадськості є неоціненною, і Держпродспоживслужба розраховує на її активність і допомогу», – підкреслив Володимир Лапа.

 

Під час громадських слухань учасники розглянули тему впровадження операторами ринку харчових продуктів принципів HACCP (система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок). У цьому контексті представники Держпродспоживслужби зазначили, що відповідно до Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» всі оператори ринку харчових продуктів повинні на своїх потужностях впровадити систему керування безпекою харчових продуктів НАССР. Ця робота передбачає кілька етапів, залежно від виду діяльності та розміру підприємства. Перші два етапи стосуються великих підприємств. Так, до 20 вересня 2017 року впровадження НАССР було обов’язковим для боєнь, молокозаводів та підприємств із переробки й виробництва м’яса – тобто продукції, у складі якої є необроблені компоненти тваринного походження. Однак, уже до 20 вересня 2018 року систему НАССР повинні у себе запровадити виробники готової продукції, яка не містить інгредієнтів тваринного походження, до яких, до прикладу, належать кондитерські фабрики, компанії з переробки й виробництва фруктової та овочевої продукції. Малі виробництва цю вимогу повинні  виконати до 20 вересня 2019 року.

 

Крім того, учасники зустрічі підняли питання здійснення дезінфекції, дезінсекції та дератизації на підприємствах, які займаються виробництвом, зберіганням та реалізацією харчових продуктів.

На думку представників громадськості, нормативно-правового врегулювання потребує низка питань, які стосуються транспортування, зберігання та застосування пестицидів та дезінфектантів, здійснення їх реєстрації, а також є потреба у напрацюванні єдиних правил поводження з такими препаратами усіма суб’єктами господарської діяльності.

З метою врегулювання піднятих проблем учасники громадських слухань домовилися в подальшому підтримувати комунікацію та тісно співпрацювати.

У рамках зустрічі спеціалісти Держпродспоживслужби також дали роз’яснення щодо застосування норм законодавства у сферах, що належать до компетенції Держпродспоживслужби.

Інфоіндустрія

за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry