У Фінляндії було затримано вантаж добрив підсанкційного російського олігарха

Російське вантажне судно Smew, яке перевозило добрива компанії підсанкційного російського олігарха, було затримано у фінському порту Котка.

Про це повідомляє Yle.

Зазначається, що обсяг вантажу добрив становить 20 тис. тонн, а його вартість на світовому ринку за поточними цінами може становити близько 10-12 млн Євро. Про якого саме олігарха йдеться в повідомлені – невідомо.

«Ми виявили, що на борту було добриво, яке, ймовірно, належало особі, включеній до списку санкцій ЄС. Згідно з правилами ЄС, активи мають бути заморожені, якщо їх виявлено», — зазначила глава групи з питань санкцій МЗС Фінляндії Піа Саріваара.

Судно Smew знаходиться за межами порту і чекає на підтвердження того, чи може тимчасово заарештований вантаж отримати дозвіл на вивезення з країни. Міністерство закордонних справ Фінляндії, яке розслідує цю справу, було поінформовано про вантаж добрив минулого тижня.

Як зазначила Саріваара, цілком імовірно, що вантаж продовжить свій шлях після розмитнення. За її словами, вантаж можуть пропустити, якщо він прямує до третьої країни і йому необхідно забезпечити виробництво продуктів харчування.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry