У посівах кукурудзи розпочав літ стебловий метелик

У посівах кукурудзи розпочав літ потенційно небезпечний шкідник – стебловий (кукурудзяний) метелик, що пошкоджує також просо, сорго та інші товстостеблові культури.

Про це попереджає Держпроспоживслужба Київської області.

Метелик по серпень відкладатиме яйця на нижню поверхню листків кукурудзи. Гусениці швидко проникатимуть у стебла, ушкоджуючи їх і качани. Крім прямої шкоди, пошкодження гусениць викликають ламання стебел, підвищену ураженість рослин стебловими гнилями й пліснявінням.

Для збереження врожаю кукурудзи господарствам всіх форм власності необхідно проводити обстеження посівів. У фазу викидання волоті – формування зерна, на початку та в друге, в період масового відкладання яєць самицями кукурудзяного метелика, який триває 12-24 доби (залежно від температури повітря), дієвим та ефективним є біологічний захист – випуск трихограми за нормою 50-100 тис. самиць на 1 га.

Обприскування посівів кукурудзи інсектицидами здійснюють за економічного порога шкодочинності – наявність на 18% рослин яйцекладок кукурудзяного метелика або 6-8% рослин з гусеницями кукурудзяного метелика чи бавовникової совки I і II віків. Для захисту посівів кукурудзи використовують препарати згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Обробітки інсектицидами проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

Захисні заходи слід застосовувати із дотриманням вимог техніки безпеки.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry