У січні загальне поголів’я корів в Україні скоротилася на 6,4%  ―  до 1,79 млн голів

У січні загальне поголів’я корів в Україні скоротилася на 6,4%  ―  до 1,79 млн голів, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це, посилаючись на дані Держстатистики України, повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.«Скорочення відбувається у всіх категоріях господарств, як у сільськогосподарських підприємствах ― 6,2%, так і в домогосподарствах ― 6,4%, ― каже аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Так, у сільськогосподарських підприємствах станом на 1 лютого, налічується 434,3 тис. голів, що на 29 тис. голів менше, ніж у січні минулого року.

Ключову роль у падінні відіграли підприємства Полтавщини, де вирізали 5,6 тис. голів, а це 9,2%, Чернігівщини, де позбулися 3 тис. голів, або 6,7%, Сумщини, де скорочення склало 2,6 тис. гол., або 8,2%. Скоротили поголів’я і на Вінниччині на 2 тис. гол, а це 6,3%, Харківщині ― на 1,8 тис. голів, або на 5,2% та Донеччині ― на 1,7 тис. гол. ― 14,4%, в порівнянні з січнем минулого року.

Так, у січні промислове поголів’я зменшилося на 3,6 тис. Корів найбільше позбувалися на Полтавщині ― мінус 0,8 тис., Донеччині ― 0,7 тис., Київщині та Хмельниччині по 0,6 тис. Загалом, у січні «мінусувало» 11 областей».

 «Молочно-товарним фермам всього лише семи областей поки вдається утримати молочну худобу на рівнях попереднього місяця. П’ять регіонів демонструють незначне нарощування, яке не впливає на загальний тренд скорочення», ― каже аналітик.

Після сповільнення темпів зменшення поголів’я дійних корів серед сільськогосподарських підприємств у грудні, новий рік розпочався новою силою скорочень. Очікується, що з ринку і надалі будуть виходити гравці через незрозумілу ситуацію з ринком землі і триватиме це до вияснення та впровадження остаточних положень Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення».

Кількість корів у домогосподарствах скоротилася до 1,36 млн. гол., що на 93,1 тис. гол. менше, ніж у січні минулого року. У першому ж місяці нового року населення позбулося більш, ніж 27 тис. корів. Скорочення відбувалося у 17 областях країни. Найбільше вирізали корів на  Львівщині ― 5,7 тис. гол. , або 6,1%, Закарпатті ― 4,2 тис. голів або 4,8%, Вінниччині ― 4,2 тис. голів або 4,2%, Херсонщині ― 3,5 тис. гол. Або 7,1%, Луганщині ― 3,4 тис. гол. Або 11,4% та Донеччині ― 2,2 тис. голів або 10,7%. Нарощувала поголів’я лише Івано-Франківщина  на 1,8 тис. голів, або 2,3%.

«І без того складну ситуацію в галузі поглиблює скорочення поголів’я корів у господарствах населення. І хоча тут причини вирізання корів  інші, проте наслідки однакові ― дефіцит сировини у переробці. Переробники борються за постачальників, проте брак сировинного молока буде посилюватися і в нинішньому році», ― підкреслює Володимир Андрієць.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry