Україна розпочинає спецрозслідування щодо імпорту білоруських добрив

Після введення спеціального мита проти імпорту білоруський вантажівок та автобусів в розмірі 35% МКМТ при Мінекономрозвитку України отримало заяву від ВАТ "Сумихімпром" про початок спецрозслідування щодо імпорту білоруських добрив. Причина розслідування аналогічна - "дискримінаційні і недружні дії" з боку Білорусі.

Інфоіндустрії вдалось отримати попередню інформацію, щодо запровадження розслідування. Відомо, що заява підписана 31 березня 2021 року та зареєстрована канцелярією Міністерства економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства 7 квітня 2021 року. Фактично розслідування вже почалось і може тривати до 60 днів, після чого Міністерство економіки подає свої висновки до Міжвідомчої Комісії з Міжнародної торгівлі для прийняття рішення, після оприлюднення рішення шляхом публікації на сайті Міністерства та у газеті (сайті) «Урядовий кур’єр» протягом 10 днів рішення набуває чинності.

Відомо, що заява торкається лише групи товарів ТН ЗЕД 310540 та 31055 — фосфорні добрива та може торкатись групи 3103 — суперфосфати.

За 2020 рік в Україну було завезено 88 тис. тонн білоруських добрив з вмістом азоту та фосфору, а весь обсяг імпорту склав 564,8 тис. тонн, тобто білоруський імпорт — 15,6% від загального імпорту в країну.

Інфоіндустрія