Україна володіє достатніми ресурсами, щоб виробляти біоетанол та біодизель

В «A’SPIK GROUP» готові до збільшення обсягів поставок сировини для виробництва вітчизняного біопалива. Про це повідомила компанія на своїй Фейсбук-сторінці. Держенергоефективності разом із представниками депутатського корпусу, асоціацій та бізнесу розробляє стимули для використання рідких біопалив в Україні, аби зменшити об’єм імпорту іноземних нафтопродуктів.

Ініційований законопроект зобов’яже виробників додавати до бензину не менш ніж 7% маси вітчизняного біопалива.

«Україна володіє достатніми ресурсами, щоб виробляти біоетанол, біодизель та заміщувати деякий обсяг імпортованих нафтопродуктів. Тому спільно із експертами Європейської комісії, профільних асоціацій та бізнесом доопрацьовуємо законопроект щодо розвитку ринку рідкого біопалива», — повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

В «A’SPIK GROUP» зазначають, що корпорація вже має успішний досвід виробництва сировини для виготовлення біопалива. Зокрема, цьогоріч група компаній поставила власним бізнес-партнерам майже 5 тис. т бурякової меляси, яка, на думку директора Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Миколи Роїка, є найліпшою сировиною на теренах України для отримання біопалива на основі етилового спирту, адже має найкраще співвідношення ціни, доступності та можливостей.

У корпорації інформують, що нині мелясу виробляють ТОВ «Старокостянтинівцукор» та ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат» у процесі переробки буряків на цукор, а головними її споживачами є спиртові заводи.

У разі ухвалення парламентом законопроекту вимога про квоту біоетанолу в бензині та дизпаливі почне діяти з 1 січня, а за 2 роки її планують підвищити з 7% до 10%.

Инфоиндустрия

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry