Українська органічна продукція постачається до 36 країн світу

За результатами 2018 року Україна стала № 4 у світі серед найбільших імпортерів органічної продукції до ЄС і займає 1-ше місце серед країн-постачальників з Європи. Наразі українська органічна продукція постачається до 36 країн світу. Першу трійку покупців очолюють Нідерланди, Швейцарія та США.

Про це розказали експерти ринку під час органічного медіа-бранчу у Києві. Експортери органічних продуктів з України виграють від Угоди про асоціацію з ЄС, адже торговельні бар’єри для українських експортерів дещо зменшилися. Поліпшили становище також Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС та Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.

В Україні ринок органічної продукції почав  формуватися на початку 2000-х років, хоча окремі господарства впроваджували сільськогосподарську практику, засновану на принципах органічного виробництва, набагато раніше. “За останні десять років розвиток вітчизняного органічного сектору дуже динамічний, як внутрішній, так і експортні поставки”, – прокоментував Віктор Шуткевич зі Швейцарського бюро співпробітництва.

За ці майже 20 років було багато зроблено для просування органічних продуктів харчування. Популяризація органічного харчування серед споживачів через організацію ярмарків, просвітницьких кампаній, створення пізнавальних відео. А також – роз’яснювальна робота з виробниками та ухвалення Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (введено в дію 2 серпня 2019 року), що максимально наближений до законодавства ЄС і має сприяти розвитку як внутрішнього ринку органічної продукції, так і розвитку експортного потенціалу.

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry