Українські аграрії хвилюються з приводу зміни кольору білоруських добрив

На ринок України з кінця серпня почали надходити комплексні та калійні добрива білоруського виробництва, що мають дещо незвичний колір. Якщо раніше білоруський калій називали червоним золотом країни, то за введенням в експлуатацію Петріківського гірничо-збагачувального комбінату, червоне золото посвітлішало, а комплексні добрива, що раніше були рожевими взагалі стали майже білого кольору з рожевим відтінком.

Насправді, вміст калію не змінився і добрива і технологічні процеси залишились такими як були, світлий колір калію з Гомельської області почав видобуватись ще в 2020 році.

27 серпня 2021 оку на церемонії вводу в експлуатацію Петріківського ГЗК приймав участь сам Олександр Лукашенко. На повну потужність ГЗК вийде лиш в 2022 році, а це 1,5 млн тонн калію в рік.

Вартував цей інвестиційний проект державі в 1,5 млрд. доларів. ГЗК повністю державне підприємство, як і сам «Білоруськалій», в склад якого входить Петріківський ГЗК. В результаті введення в експлуатацію Петріківського ГЗК і розширення потужностей діючих рудників, Білоруськалій планує збільшити свої потужності до 15,5 млн тонн на рік. Обсяг виробництва калію в 2019 році склав 7,348 млн тонн.

Білорусь посідає третє місце в світі з виробництва та експорту калійних руд, калій постачається в 130 країн Світу.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry