Українські біопрепарати дозволяють економити на добривах до 30%

8 серпня 2023 року відбувся День Поля “Польова студія” на базі НДП “Почаївка” – партнерський захід компаній БТУ-ЦЕНТР і Kernel. День поля проходив паралельно в офлайн і онлайн форматі. Під час заходу топові експерти з обох компаній поділилися з аграріями кращими практиками, розповіли про особливості інтеграції біотехнологічних розробок у агровиробництво. На подію зареєструвалися більше 300 учасників з різних куточків країни.

Kernel є одним із піонерів біологізації вітчизняної аграрної галузі: фахівці компанії розуміють, що впровадження біотехнологій – це невід’ємна частина агровиробництва. Більше 10 років працюють з українською компанією БТУ-ЦЕНТР.

“Ми не відмовляємося від добрив чи пестицидів, ми добре знаємося на всіх поєднаннях хімічних і біологічних препаратів – ми розуміємо, що все потрібно оцінювати комплексно. Але працюючи їх біопрепаратами, ми забули, що таке фузаріоз на колосі, що таке головневі хвороби на кукурудзі – при тому, що в багатьох регіонах у нас монокультура. Ми відмовилися від четвертої фузаріозної обробки пшениці – його просто немає.

Щодо впровадження розробок нашого науково-дослідного центру за минулий рік, то у відсотковому співвідношенні на другому місці після ЗЗР у нас саме мікробіологічні продукти”, – зазначає керівник науково-дослідного відділу Kernel Аркадій Лунгул.

Фахівці Кернела уважно вивчають найбільш ефективні світові біологічні практики протягом багатьох років. Холдинг довіряє продукції БТУ-ЦЕНТР і рекомендує її іншим виробникам.

Комерційний директор БТУ-ЦЕНТР, Тетяна Хоменко, підкреслює: «Біо – це майбутнє, яке вже прийшло. Адже застосування біологічних препаратів у технології забезпечує оздоровлення ґрунту та запобігання його деградації, підвищення коефіцієнтів засвоєння елементів живлення з ґрунту і добрив, збільшення врожайності, зниження витрат на пестициди, відновлення біорізноманіття. Встановлення ефективності препаратів в БТУ-ЦЕНТР починається з лабораторного моделювання технологій з вивченням і перевіркою норм і методів їх застосування. І лише найкращі варіанти лабораторних досліджень ми переносимо на польові ділянки, яких, до речі, було чимало закладено разом з агрохолдингом Kernel. По проходженню всіх етапів перевірки ми ділимося  найбільш дієвими рекомендаціями, яким можна довіряти та безсумнівно інтегрувати в технології вирощування с.-г. культур. Тому, радимо надавати перевагу тим продуктам, тим мікроорганізмам, властивості яких відповідають заявленим, а їх ефективність перевірена та обґрунтована. Саме такий підхід допоможе скоротити ваш шлях до успішного результату!»

Учасники Дня Поля продемонстрували по 10 різних варіантів комбінацій на соняшнику та кукурудзі з двома повторами. Ефективність вражає. Найцікавіші результати показали мобілізатор фосфору та калію Граундфікс (підвищує засвоєння добрив, що дозволяє зменшити норму їх внесення до 30% без втрати врожайності), мікоризоутворюючому препараті Мікофренд, фунгіцид проти білої гнилі Склероцид (біологічний захист проти супутніх хвороб – альтернаріозу, фомозу, сірої гнилі, фузаріозу, фомопсису), мікроелементи Хелпрост. Для більше детального знайомства з дослідами ви можете запланувати індивідуальний візит на демо-полігон разом з фахівцями БТУ-ЦЕНТР.

Світ змінюється і разом з ним змінюється сільське господарство. Розумне землеробство – це раціональний та виважений підхід, увага до нових технологій, біологізація та турбота про здоров’я ґрунтів. Шановні аграрії, здоров’я землі – у ваших руках! Поєднуйте інтенсивне з біологічним!

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry