Українські сільгоспугіддя утричі дешевші від європейських

Якщо порівнювати найнижчий поточний рівень середньої вартості 1 га землі в ЄС і Україні, то вітчизняна земля коштує мінімум в 3,1 рази менше європейської.Повідомляється, що серед країн ЄС найнижчий поточний рівень середньої вартості одного гектару ріллі спостерігається в Румунії — близько 2 085 євро, найвищий у Нідерландах — майже 68 197 євро.

При цьому, а останні 7 років у переважній більшості країн-членів ЄС вартість ріллі зростала. Найпомітніше за вказаний період підвищилися ціни у Чехії (у 3,5 рази), Литві (майже у 3 рази), Естонії (2,7 рази), Угорщині, Болгарії та Польщі (удвічі).

У зв’язку із тривалим мораторієм на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні відсутній цивілізований ринок таких земель, а відповідно і ринкові ціни не сформовані. Разом з тим, згідно із чинним законодавством в Україні існує поняття «нормативна грошова оцінка земельних ділянок».

Так, за даними Держгеокадастру станом на 1 січні 2019 року нормативна грошова оцінка одного гектару ріллі у розрізі регіонів країни становила: від 21,4 тис. грн (667 євро) у Житомирській області до 33,6 тис. грн. (1048 євро) у Черкаській області.

Серед країн Євросоюзу найдорожчою є оренда земель сільськогосподарського призначення у Нідерландах — 847 євро/га, найдешевшою — у Латвії — 57 євро/гектар.

Тим часом, в Україні у 2018 році середній розмір плати за оренду одного гектара  сільськогосподарської землі становив 1613 грн (50 євро), що на 18% більше, ніж роком раніше.

Найвища орендна плата за гектар зафіксована на Черкащині (3525 грн), Полтавщині (2970 грн) та Харківщині (2495 гривень). Найдешевше користування землею обходилося у Херсонській (927 грн/га) та Запорізькій (878 грн/га) областях.

ІЦ УАК

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry