Українські виробники добрив можуть мати проблеми з газом

Газорозподільчі та газові компанії, що входять в зону впливу Group DF наразі, з 1 червня мають заблоковані рахунки. Всі 16 обласних газорозподільчих компанії та ЕЙ Енергія, ТОВ, що належать до холдингу Group DF наразі не проводять операційну діяльність через блокування рахунків слідчими органами.

Натомість, українські заводи та компанії – дистриб’ютори Ostchem приймають гроші та відвантажують добрива. Це гарний знак, адже накопичено достатньо товарних ресурсів на складах. Заводи не припиняють роботу, тому що газ отримують за давальницькою схемою і проблеми газорозподільчих мереж не стосуються азотного бізнеу групи.

Як стало відомо ІА Інфоіндустрія, з 24 травня заводи групи Ostchem не виробляють аміачну селітру, проводячи ремонтні та профілактичні роботи. Натомість, на червень заплановано виробити близько 40 тис. тон аміачної селітри. Виробництво займе мінімум 20 днів, тож треба стартувати не пізніше 10 червня.

Наразі, попит на селітру дуже низький і єдине, що може сприяти продажу – значне зниження ціни, на що очікують аграрії. З понеділка торгуючі компанії знизили ціну на українську селітру до 16000 грн/т, з доставкою. Це дозволить українській селітрі конкурувати із імпортним продуктом, що вже в червні буде постачатись за новими цінами.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry