Українські виробники розпочали через ОПЗ експорт аміаку — вперше з 2016 року

Минулого тижня, після перерви з 2016 року, завод прийняв перші залізничні цистерни з товарним аміаком виробництва українських хімічних підприємств. За декілька днів до цеху перевантаження аміаку АТ «Одеський припортовий завод» надійшло 166 цистерн. 

 

«Наше завдання – прийняти хімічну продукцію, зберігати її у сховищах, а потім, по мірі прибуття танкерів-газовозів, відвантажувати на експорт. За роки відсутності відвантаження українського товару у нас значно оновився колектив, який зараз на практиці навчається даному процесу від досвідчених фахівців», — зазначає начальник ЦПА Олександр Васильєв.

 

Наразі АТ «ОПЗ» уклало договори до кінця поточного року на 256 тис. тонн перевантаження української хімічної продукції, яка надходить залізничним транспортом.

 

В Україні в поточний час аміак виробляють всі підприємства азотного сегменту, хоча переважну більшіть цього напівпродукту використовують для власних потреб.

 

Як зазначає в.о. Голови Правління – директора АТ «ОПЗ» Микола Синиця, ведуться переговори на перевалку ще 60 тис. тонн аміаку на місяць. З початку дії договорів, котрі планується укласти, є надія, що за рік завод вийде до 1 млн. тонн перевантаження хімічної продукції.

 

Таким чином, ЦПА почав збільшувати обсяги своєї роботи, приймаючи аміак для відвантаження на судна не тільки по аміакопроводу, але і в цистернах.

 

Інфоіндустрія за матеріалами opz.odessa.net