Україна експортувала майже 20 тис тонн заморожених ягід та фруктів

Українські виробники поставили на зовнішні ринки рекордні для цього проміжку часу майже 20 тис. т заморожених ягід і фруктів і отримали $35 млн експортної виручки за перші три місяці сезону 2018/2019 року, що на 80% більше в порівнянні з червнем-серпнем 2017/2018 року, повідомляє EastFruit.Аналітики видання пояснюють новий рекорд різким зростанням виробництва малини в 2017 році. Через нестачу потужностей з заморожування тоді велику кількість продукції реалізувати не вдалося.

Відзначається, що вже в кінці 2017 року українські виробники заснували кілька проектів з шокового заморожування плодоовочевої продукції. У новому сезоні ці потужності почали працювати, продовжили рости й врожаї ягід.

Зокрема, завдяки зростанню виробництва суниці садової, малини, ожини та чорниці, а також гарному збору дикорослих ягід — наприклад, чорниці лісової, ціни на ринку сильно впали.

Малину літніх сортів заморозчики закуповували по 7-10 грн/кг і тільки у виняткових випадках вона могла бути вищою. На свіжому ринку ціна малини не перевищувала 20 грн/кг.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry