Українська квасоля може стати царицею нішевого експорту

Квасоля має стабільно високі експортні ціни та надзвичайно високу маржинальність. Про це розповів представник компанії “Агролідер” Олександр Назаришин під час конференції “Нішеві культури. Проблеми і перспективи 2019”, яку організувало “ПроАгро”.За його словами саме квасоля для них стала основною експортною культурою. Крім квасолі компанія експортує гірчицю, нут, сочевицю, льон і готову продукцію з них. Частину культур підприємство вирощує самостійно, частину – закуповує в місцевих фермерів.

Компанії вдалось налагодити експорт у більш ніж 15 країн Європи, країни Північної та Південної Америки, Близького Сходу та Африки.

Про нюанси вирощування кольорової квасолі розповіла Христина Горстка, директор з експорту компанії “Геліос-1”. За її словами, для компанії нут і сочевиця вже не є нішевими, адже маржинальність їхнього вирощування останнім часом впала.

Водночас ціни на кольорову квасолю, зокрема на сорт ДаркРед, який вирощує “Геліос-1”, на міжнародному ринку залишаються стабільними. Компанія вирощує бобову на площі 200 га під зрошенням, а її врожайність становить 2,7-3 тонн/га. Вирощену продукцію експортують переважно до країн ЄС.

SEEDS.org.ua виступав інформаційним партнером конференції “Нішеві культури. Проблеми і перспективи 2019”

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry