Українські поля страждають від гризунів

Температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. За видовим складом переважають полівки, миша лісова, миша жовтогорла і хатня.

У посівах озимих зернових виявляють від поодиноких до 3 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектарі, на озимому ріпаку 1-4 колоній на гектарі. У багаторічних трав, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях обліковують 2-6, в осередках Вінницької області до 9 жилих колоній на гектарі (багаторічні трави, 0,1 тис. га) гризунів.

На неорних землях у Донецькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській, Херсонській областях обліковують також курганчикових мишей, які зелені не споживають, а харчуються насінним кормом із культурних та диких злаків. За даними спеціалістів кількість курганчиків на 1 гектар становить 2.

Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень їх шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють через внесення в жилі нори родентицидів.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry