Українські свинарі зазнають збитків у зв’язку з ввезенням з Польщі м’яса під виглядом сала

Українські свинарі несуть серйозні збитки в зв'язку з ввезенням в Україну польського контрабандного м'яса під виглядом сала. Так вважає голова Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов

Українські виробники свиней і свинини ось уже кілька років поспіль несуть серйозні збитки через недобросовісну конкуренцію у зв’язку з контрабандою в країну польського м’яса. На думку голови Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергія Касьянова, особливо гостро стоїть питання контрабандного ввезення м’ясної продукції з території сусідньої Польщі, яка імпортується під виглядом сала.

За даними сайту торгової статистики Trade Map, в останні два роки ввезення продукції за позицією «Свиняче сало свіже, охолоджене, морожене, солоне або в розсолі» постійно зростало. Причому, як за даними польської, так і української сторони. Якщо, за даними Польщі, імпорт сала за підсумками 2017 року в вартісному обчисленні складав 14 млн. 842 тис. дол., то в 2018 р вже 17 млн. 64 тис. дол.

Українські дані імпорту відрізняються від польських, але також демонструють серйозне зростання цієї імпортної позиції: в 2017 р — 12 млн. 919 тис. дол., в 2018 р — 16 млн. 883 тис. дол. Таким чином зростання польського імпорту за 2 року склав 15-30%.

«Навіть, якщо повірити нашим доблесним митникам, що весь обсяг ввезеного з Польщі сала це саме сало, то й це викликає щире здивування. Україна — країна, яка завжди славилася своїм дивовижного смаку салом, рік з року нарощує його імпорт із сусідньої Польщі, — коментує Сергій Касьянов, — Уже сам цей факт говорить про те, що у нас в країні взагалі відсутня будь-яка стратегія розвитку АПК і , зокрема, тваринництва. Але у нас є достовірна інформація про те, що під виглядом сала відбувається систематичне контрабандне ввезення свинини, а її якість можна поставити під сумнів. Це серйозний фактор, що впливає як на збитки, так і на недоотриманий прибуток українських свинарів.

Ви чудово розумієте, що, оскільки «чорні» імпортери не сплачують необхідні збори і мита на кордоні, пропускаючи м’ясо через контрабандні «вікна», вони можуть собі дозволити продавати його нижче ринкової ціни. В результаті недобросовісної конкуренції страждаємо ми, чий свінокомлекс входить до десятки найбільших свинарських підприємств країни, а також страждають всі без винятку виробники свинини».

Глава Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов упевнений в тому, що держава фактично самоусунулася в питанні захисту інтересів вітчизняних тваринників. «Мало того, що ми не відчуваємо ніякої державної підтримки, яку отримує, наприклад, всім відомий виробник курятини пан Косюк, а нам вона взагалі не дістається. Так, крім цього, ми змушені втрачати свої доходи і страждати від нечесної конкуренції. Українську митницю можна порівняти з прохідним двором, через який під виглядом одного продукту успішно ввозиться інший. І держава закриває на це очі, тому що відповідальним особам така ситуація вигідна. На жаль, у нас більшість чиновників думає лише про свою кишеню, а не інтереси стратегічно важливої ​​галузі, що виробляє продукцію з високою доданою вартістю», — резюмував аграрій.

Інфоіндустрія