Українські вчені вирощують сосни в пробірках

У науково-дослідній лабораторії біотехнології рослин «Боярської ЛДС» вирощують сосни методом in vitro. За допомогою біотехнології із фрагмента органа чи клітини отримують високоякісні рослини, пише agravery.Такий метод розмноження базується на здатності рослин до регенерації – відновленні втрачених органів та тканин. Саме тому із однієї клітини можна отримати повноцінну рослину, тобто теоретично скільки клітин – стільки можна отримати і рослин.

Починають клонування із підбору рослини-донора. Це може бути як однорічний сіянець, так і багатовікове дерево. Як рослинний матеріал використовують меристеми, бруньки, листки, черешки, пагони, стебла, суцвіття, кірку тощо. В операційному приміщенні його витримують у низці стерилізуючих агентів для знезараження.

Після цього вводять у лабораторний посуд із стерильним живильним середовищем. Воно на 80-90% складається із дистильованої води. Серед компонентів присутні неорганічні сполуки, амінокислоти, вітаміни, джерело вуглецю та енергії (цукроза, фруктоза, глюкоза тощо), регулятори росту, антиоксиданти, сорбенти тощо.

Як ущільнювач переважно використовують агар мікробіологічний.

Після цього пробірки з тканинами та органами рослин витримують у культуральному приміщенні за строго контрольованих умов: температури 24±2°С, освітлення 2,0−3,0 клк, 16-годинного фотоперіоду, відносної вологості повітря 70−75 %. Щоденно рослинний матеріал перевіряють на наявність мікробіоти, заражений утилізують. Бо лише із асептичного матеріалу можна одержати рослину в пробірці.

На 10-30 добу культивування із асептичних тканин отримують життєздатні мікропагони. Їх, у свою чергу, також ділять на фрагменти, і культивують на завчасно приготовлених живильних середовищах.

Після етапу масового клонування мікропагони укорінюють, а потім починають їх адаптацію до умов відкритого ґрунту.

AGRO GUIDE

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry