31.08.2018
Ще в середині серпня українську селітру можна було купити по 9050-9400 грн/т, з заводу чи навіть з доставкою, але вже з 27 серпня 2018 року з’явились нові прайси на селітру із цифрою 10300 грн/т, вагон, з доставкою в біг-бегах. Вже в п’ятницю, 31 серпня, ціна 10500 грн/т, з ПДВ та з доставкою.
Згідно моніторингу ІА Інфоіндустрія приводу з боку попиту щодо зростання цін не було, адже темпи викупу в серпні були низькими. Набагато більш ажіотажним був попит на зростаючі в ціні NPK добрива. Азотна група добрив цікавила аграрії тільки на вересень та жовтень. Багато хто з холдингів вже купує селітру для внесення на лютий-березень 2019 року. Внесення під стерню є, але тут закупівлі менш масштабні.
Тож аграрії замислились, чи потрібно платити зараз високу ціну за селітру, або ж почекати спаду цін на зовнішньому ринку. Кращим індикатором для ціни селітри є ринок Балтійського моря та Північно-Західної Європи. Якщо на Балтиці ціни зупинили зростання, то в Європі воно на минулому тижні продовжувалось. Найвірогідніше українські виробники селітри взяли за основу не зростання попиту на ринку України, а підняття цін в Європі та чергове зростання ціни газу для промислових споживачів в Україні. Наразі, селітра коштує по діючій речовині на 19% дорожче за карбамід чи КАС, а в порівнянні до аміаку селітра на 92% дорожча по діючій речовині (азоту). Тож вигідніше вносити саме аміак.
В цілому, проблем із забезпеченням нітратними добривами немає, при ціні газу в 10208 грн/тис. куб. м (без ПДВ) собівартість селітри складає 8500-8600 грн/т, навал, в бегах з доставкою селітра повинна коштувати 9400-9500 грн/т. З цього боку ціна в 10500 грн/т виглядає абсолютно обґрунтованою. Тоді черга за підвищенням цін на інші азотні добрива, якщо імпорт цих добрив не вплине на втримання цін.
Читайте нас у Telegram