03.06.2022
Попри всі складнощі, українські аграрії змогли провести весняну посівну. Інколи це відбувалося під обстрілами російських варварів.
“Вже відбувся посів ярих культур на 12,3 млн га, з них зернобобові культури посіяні на 5,7 млн га. Окрім того, Україна має 7,6 млн га посівних площ озимих зернових, хоча є ризики, що на частині території не вдасться зібрати врожай через активні бойові дії та часткову окупацію”, – зазначила в коментарі УНІАН аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин у статті УНІАН.
Проте, за її словами, враховуючи той факт, що левову частину вирощених зернових Україна традиційно продавала за кордоном, а зараз така можливість обмежена через блокування морських шляхів, то наша країна повністю забезпечена зерновими для внутрішніх потреб та навіть має значні надлишки.
Зокрема Україна має й достатній запас насіння соняшнику, а також зараз триває посівна нового врожаю, тому без олії ми також не залишимось. До того ж олійна галузь і в мирний час лише незначну частку своєї продукції реалізувала на внутрішньому ринку, а решту експортувала.
“Поступово експорт соняшникової олії налагоджується, однак не тими обсягами, які були до початку війни. Тому більшість олійноекстрактних заводів працює в режимі поступового незначного накопичення виробленої продукції, потім призупиняє виробництво та відновлює роботу в міру здійснення відвантажень”, – сказала Литвин.
Водночас як зазначила аналітик, вітчизняне овочівництво постраждало внаслідок окупації частини Херсонської та Запорізької областей.
“Однак в цьому випадку потенційного дефіциту можна уникнути, чому сприяє специфічна структура виробництва овочів. Близько 90 відсотків виробництва зосереджена в господарствах населення та на території, що підконтрольна Україні, посадка овочів точно відбудеться, а то й збільшиться. І в промисловому форматі спостерігається збільшення обсягів виробництва овочів різних видів”, – запевнила експерт.
Інфоіндустрія
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: