Україна повністю забезпечена зерновими для внутрішніх потреб та навіть має значні надлишки

Попри всі складнощі, українські аграрії змогли провести весняну посівну. Інколи це відбувалося під обстрілами російських варварів.

“Вже відбувся посів ярих культур на 12,3 млн га, з них зернобобові культури посіяні на 5,7 млн га. Окрім того, Україна має 7,6 млн га посівних площ озимих зернових, хоча є ризики, що на частині території не вдасться зібрати врожай через активні бойові дії та часткову окупацію”, – зазначила в коментарі УНІАН аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин у статті УНІАН.

Проте, за її словами, враховуючи той факт, що левову частину вирощених зернових Україна традиційно продавала за кордоном, а зараз така можливість обмежена через блокування морських шляхів, то наша країна повністю забезпечена зерновими для внутрішніх потреб та навіть має значні надлишки.

Зокрема Україна має й достатній запас насіння соняшнику, а також зараз триває посівна нового врожаю, тому без олії ми також не залишимось. До того ж олійна галузь і в мирний час лише незначну частку своєї продукції реалізувала на внутрішньому ринку, а решту експортувала.

“Поступово експорт соняшникової олії налагоджується, однак не тими обсягами, які були до початку війни. Тому більшість олійноекстрактних заводів працює в режимі поступового незначного накопичення виробленої продукції, потім призупиняє виробництво та відновлює роботу в міру здійснення відвантажень”, – сказала Литвин.

Водночас як зазначила аналітик, вітчизняне овочівництво постраждало внаслідок окупації частини Херсонської та Запорізької областей.

“Однак в цьому випадку потенційного дефіциту можна уникнути, чому сприяє специфічна структура виробництва овочів. Близько 90 відсотків виробництва зосереджена в господарствах населення та на території, що підконтрольна Україні, посадка овочів точно відбудеться, а то й збільшиться. І в промисловому форматі спостерігається збільшення обсягів виробництва овочів різних видів”, – запевнила експерт.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry