УЗА: невиконання форвардних контрактів призведе до руйнації зернового експортного потенціалу України

Президент УЗА Микола Горбачов під час прес-конференції в Укрінформі закликав аграріїв України до виконання своїх зобов’язань по форвардним контрактам, інакше це може призвести до руйнації зернового експортного комплексу, який вибудовувався впродовж останніх 30 років. Ця система включає в себе 1200 сучасних елеваторів, портову інфраструктуру, розгалужену мережу клієнтів у 100 країнах світу, яким постачається зерно. Експортери фінансували щорічно близько 30% зернового виробництва України, що забезпечувало безперебійність посівних і збиральних компаній, освоєння аграріями сучасних технологій. Про це пише "Інфоіндустрія".

Третина аграріїв користувалася форвардними контрактами для того, щоб убезпечити себе від падіння цін. Це давало їм також фінансову підтримку в найкритичніші періоди сезону. Однак через особливості року ціни, навпаки, не обвалилися, а зросли, а тому низка аграрних компаній відмовляються виконувати форвардні контракти, звинувачуючи трейдерів в монопольній змові. Ці аграрії сподіваються, що вони зможуть реалізувати це зерно будь-кому. Микола Горбачов заперечує цю тезу. Він говорить, що завести на ринок одночасно нові компанії з капіталом 11-12 млрд дол неможливо. І навіть якщо це трапиться, цим компаніям буде дуже важко реалізувати зерно, оскільки вони не зможуть за короткий строк зафрахтувати величезну кількість суден та найти клієнтів на світовому ринку. Щодо монопольної змови. Більшість трейдерів зареєстровані в розвинутих країнах, де діє антимонопольне законодавство, а тому ніхто ризикувати не буде.

Микола Горбачов переконаний, що більшість виробників можуть виконати свої зобов’язання, оскільки врожай кукурудзи не набагато нижчий, ніж торік. Якщо в минулому сезоні вона становила в середньому 7 т/га, в цьому – 6 т/га. В будь-якому випадку Україна може зібрати мінімум 30 млн т зерна. Він наголошує на тому, що невиконання угод завдасть непоправної шкоди і експортному і виробничому потенціалу України, оскільки на деякий час будуть втрачені ринки збуту, а наша держава втратить імідж надійного партнера.Своєю чергою, це бумерангом вдарить і по сільгоспвиробниках.

Експортери діятимуть у правому полі, підсумував він.

Інфоіндустрія