В Австралії вперше випускають стерильну плодожерку

В Австралії вперше проводяться випробувальні випуски стерильних метеликів яблуневої плодожерки. Стерильні (бесплідні) комахи мають створювати конкуренцію фертильним диким, що маю призвести до скорочення популяції шкідника.

Яблунева плодожерка є досить небезпечною в різних частинах світу і може призвести до значних втрат врожаю. Технологія застосування стерильних самців плодожерок не нова, а навіть досить комерційна в Канаді. Власне з Канади й будуть постачатися комахи так, як вони постачаються до Нової Зеландії. Австралія сьогодні виробляє стерильних плодових мушок. В Канаді випуск стерильних плоджерок дозволив скоротити популяцію шкідника на 94%, а витрати пестицидів – на 96%. Для стерилізації використовують слабку радіацію (гамма-випромінювання). Такі самці  випускаютсья відразу в великій кількості, що заважає диким самцям спарюватись з самками, тому останні не відкладають яєць.

Описана технологія є дуже екологічною, так як в довкілля взагалі не потрапляють агрохімікати. Проте вона є ефективною не в перший рік застосування. Стерильних самців необхідно випускати декілька поколінь підряд без перерви. Отже, розпочате дослідження буде тривати три роки, щоб оцінити ефективність цього методу в умовах Австралії. Перший час цей метод буде створювати додаткові витрати, адже його доведеться комбінувати з іншими, більш класичними заходами.

Повідомляє AgroPages

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry