30.08.2024
Які ціни на азотні добрива в Польщі на початку осіннього сезону?
В Польщі, як і в Україні не відслідковується ажіотаж на азотні на осінній період, але виробники незначно підняли ціни перед сезоном, а імпортери – ні. Також ми бачимо, що КАС 32 в Польщі продається на 80 євро/т дешевше, ніж в Україні. Водночас українська вапнякова селітра теж може продаватись дешевше, ніж на Рівненщині.
Відзначимо, що цього літа російський імпорт азотних добрив тільки в зріс. Мабуть, польські фермери вирішили, що дешеві російські добрива краще ніж будь яка присутність українського зерна на ринку ЄС.
Карбамід Pulrea з інгібітором уреази , яку виробляє в Пулавах Grupa Azoty зараз коштує в середньому 2200 злотих/т (23980 грн/т), що на 50 злотих/т дешевше порівняно з кінцем липня. Хоча й за останні два роки це дуже приваблива ціна, але наприкінці весни карбамід в Польщі був дешевше. На складах продукту багато.
Імпортний карбамід без інгібітору уреази коштує 1850 злотих за тонну ( 19700 грн/т) без змін, зберігається найнижча середня ціна з жовтня минулого року. Що стосується походження імпортного карбаміду, то він імпортується з таких країн, як Алжир, Білорусь, Єгипет, Казахстан, Оман, Росія, Туркменістан і Узбекистан. Зокрема Росія фіксує нові рекорди щодо обсягів експорту в країни ЄС!
Розчин КАС- популярне рідке добриво представлено в Польщі марками RSM 28 і RSM 32 виробляє Grupa Azoty, але на ринку також є імпортні аналоги з не завжди точно відомим складом, найчастіше зі Сходу.
RSM 28 зараз коштує в середньому 1350 злотих/т (14431 грн/т), що не змінилося порівняно з кінцем липня. Аналогічна середня ціна у офіційних дистриб’юторів Групи Азоти. RSM 32 оцінюється в середньому в 1450 злотих/т (15500 грн/т), тож ціна залишається незмінною. Аналогічною є і середня ціна в офіційних дистриб’юторів Grupa Azoty.
Найпоширенішими на ринку є ті, що містять 30-32% азот, імпортний еквівалент КАС-32, пропонується по 1050 злотих/тонна (11224 грн/т), тобто без змін у порівнянні з кінцем липня. Ціна, безумовно, приваблива, але точний склад часто залишається таємницею, що ускладнює розрахунок дози та ціни чистого інгредієнта. Ці добрива імпортуються з таких країн, як Білорусь, Чехія, Росія та Україна.
Серед продукції групи Azoty популярні в першу чергу марки Pulan, нітрат Zaksan 33,5 і Saletrosan 26. Селітра Pulan зараз оцінюється в середньому в 1750 злотих/т (18707 грн/т), що на 50 злотих/т дорожче. Аналогічна середня ціна в офіційних дистриб’юторів Групи Азоти. Заксан 33,5 зараз коштує в середньому 1750 злотих/т, змін немає. Аналогічна середня ціна в офіційних дистриб’юторів Групи Азоти.
Saletrosan 26 коштує в середньому 1700 злотих/т, ціни також без змін. Аналогічна середня ціна в офіційних дистриб’юторів Групи Азоти. У цьому випадку ми побачили покращення доступності.
Відвідавши Anwil у Влоцлавеку, ми, як завжди, перевірили ціни на нітрат Anvistar та нітрат Canvil у дистриб’юторів. Зараз селітра Anvistar коштує в середньому 1700 злотих/т (18173 грн/т), тобто на 50 злотих/т дорожче, що означає повернення до середньої ціни з кінця червня. У свою чергу аміачна селітра Canvil оцінюється в середньому в 1500 злотих/т (16035 грн/т), що на 50 злотих/т дорожче.
Якщо говорити про імпортні добрива, то тут великий вибір аміачної селітри та аміачної селітри. Імпортна аміачна селітра зараз коштує в середньому 1400 злотих/т (14970 грн/т), що на 100 злотих/т дешевше порівняно з кінцем липня. У свою чергу, імпортна аміачна селітра в середньому оцінюється в 1350 злотих/т, тобто на 50 злотих/т дешевше. Ці добрива імпортуються з таких країн, як Грузія, Індія, Казахстан, Литва, Росія та Україна.
за матеріалами Farmer.pl
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: