В Китаї гібридним солестійким рисом засіють 7 млн га

Підрозділ китайського інтернет-гіганта Alibaba і група вчених на чолі з академіком Юань Лунпіном підписали угоду про співпрацю у вирощуванні гібридного солестійкого рису. Протягом 10 років культурою планується засіяти до 7 млн га площ в Китаї. Про це повідомляється у газеті hinews.

Група вчених, яка взяла участь в проекті, пообіцяла вивести рис, здатний давати врожай на засолених ґрунтах. У свою чергу Alibaba відповідатиме за забезпечення рисових плантацій та налагодження необхідної інфраструктури для доставки та продажу готової продукції.

За інформацією видання, протягом 3 років дві сторони співпрацюватимуть у створенні плантацій солестійкого рису загальною площею 200 тис. му (китайська міра площі, що дорівнює 0,07 га) в одному з автономних районів Монголії. В цей період культурою планується засіяти близько 14 тис. га площ.

Прогнозується, що вже в нинішньому році врожайність «морського» рису вдасться збільшити до 20 т/га. Проект в цілому витратний: щоб обробити один гектар, засіяти його, а потім зібрати урожай, потрібно на старті інвестувати близько 20,6 тис. доларів, зате наступні 10 років ніяких суттєвих затрат плантації не потребуватимуть.

 

 

Інфоіндустрія