22.03.2024
Європейські фермери отримають виплати для підтримки власного господарства (субсидії), та для цього є обов’язкові умови. Перша з них – дотримання Плану внесення добрив в рамках Carbon Farming. В Польщі, крім субсидій, є ще косменсації за купівлю польських добрив та компенсації для виробників з метою зменшити втрати при купівлі дорогого газу.
Ниже наведена практика щодо розробки та дотримання плану внесення добрив у рамках екосхеми Carbon Farming дуже проста у реалізації.
На кампанію 2024 року заплановано кілька змін.
Як польські фермери отримають ці додаткові виплати?
Вносити добрива відповідно до плану внесення добрив
Оптимізація виробництва вимагає, перш за все, оптимізації витрат. В епоху високих цін на засоби виробництва в умовах низьких цін на більшість сільськогосподарських продуктів це має велике значення. План внесення добрив допомагає оптимізувати витрати на добрива, оскільки дозволяє точніше розрахувати дози добрив.
Однак, внесення добрив і план удобрення не можна розглядати в розрізі одного сезону. Тому екосхема як річна акція не виконає свою роль за такий короткий термін. Програму краще реалізовувати по черзі. Добрива, особливо натуральні (органічні), а також специфічні властивості попередників і проміжних культур мають послідовну дію і повинні розглядатися протягом кількох сезонів.
Яка додаткова плата за реалізацію плану добрив?
Впроваджуючи план із добрив, не лише оптимізується виробництво. Можно отримати доплату. Виплати на виконання плану добрив у 2023 році, залежно від обраного варіанту, встановлено у таких розмірах:
Інфоіндустрія: вартість 1 тони аміачної селітри складає 1850 злотих за 1 тону.
Новинки 2024 року наразі наступні: У 2024 році фермер, який подає заявку на отримання виплат за цим варіантом, зобов’язаний вести реєстр агротехнічних обробок за формою, розробленою АРіМР, або мати документи в паперовій чи електронній формі з усією необхідною інформацією.
Новим є також те, що якщо він реалізовує варіант вапнування, то йому не потрібно подавати до «АРіМР» декларацію про те, що він не отримував рішення НФОП про надання співфінансування закупівлі кальцієвих добрив.
Проте залишається вимога, що бали за цією практикою нараховуватимуться, якщо сільськогосподарська ділянка, на яку заявник подає заявку на виплати, не отримала рішення Національного фонду охорони навколишнього природного середовища та водного господарства протягом 4 років, що передують року подання виплати. додаток. ARiMR сам перевірить, чи відповідає фермер цій умові.
Безкоштовний додаток INTER-NAW пропонється міністерством.
Існує багато способів реалізації плану внесення добрив. Міністерство сільського господарства та сільського розвитку рекомендує проводити це за допомогою безкоштовного додатку INTER-NAW, розробленого для складання планів удобрення, планів внесення азотних добрив та ведення обліку агротехнічних обробок, пов’язаних із внесенням добрив.
Ця програма дозволяє підготувати повний план удобрення (N, P, K, Ca, Mg) на основі агрохімічних випробувань ґрунту, а також план внесення азотних добрив, отриманий у результаті програми нітратів.
Що ще може програма?
Ця програма також дозволяє швидко і легко отримати рекомендації щодо підгодівлі мікроелементами. Це також дає змогу розрахувати рекомендовані дози вапна на ріллі чи пасовищах. Розраховує рекомендовану загальну дозу CaO (також розділену на першу та другу дози, якщо необхідно) у тоннах/га та в тоннах на площу поля. За допомогою програми фермери також можуть розрахувати кількість необхідних добрив та інгредієнтів, які вони містять. Після вибору добрива зі списку та введення його ваги (кг) програма розрахує кількість інгредієнтів, які містяться в ньому після внесення.
Наводимо ціни 1 тони азотних мінеральних добрив в Польщі станом на 18 березня 2024:
карбаміду – 2300 злотих
аміачної селітри – 1850 злотих
ВАС (27 азоту) – 1750 злотих
КАС-28 – 1550 злотих
КАС-32 – 1650 злотих
Імпортна (російська) аміачна селітра в Польщі продається за цінами: 1500-1600 злотих за 1 т-FCA.
За даними ІА Інфоіндустрія в 2024 році в Польщу без перешкод імпортуються російські та навіть окремі білоруські добрива.
Інфоіндустрія за матеріалами FARMER.PL
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: