В Україні імпортна свинина стане ще дешевше

За підсумками 12 жовтня торгова сесія німецької біржі завершилася з результатом 2,10 євро за кілограм відгодованої свині з вмістом м’яса 57%. Це означає, що протягом семи днів рекомендована закупівельна ціна забійних тварин у Німеччині впала на 10 євроцентів. Це одне з найбільших знижень в історії котирувань біржі.

Вартість відгодівлі свиней в Німеччині достатньо висока. Німецька ціна наразі становить 2,07-2,10 євро за кілограм, порівняно з 2,19 євро/кг минулого тижня. Різницю в ціні додатково підсилює зниження курсу євро до інших валют.

В Україні Головні витрати йдуть на корм свиней. Близько 75% витрат на тварин – витрати на їх утримання. Середня вартість кілограма свинини в 2020 році становила 3,5 долара за 1 кг. В 2021 році вартість збільшувалась, але в 2022 та 2023 знизилась і наразі, закупівельна ціна на свиней в Київській області – 84 грн/кг, Львівській – 82,9 грн/кг, Дніпропетровські області – 83 грн/кг. Згідно котирувань на pigua.info середня вартість у живій вазі складає близько 83,5 грн/ кг.

Ціни на відгодівлю свиней в Польщі в живій вазі значно нижчі (на 40 грн/кг). На початку другого тижня жовтня ціни на відгодовані свині в Польщі становили 10,05 злотих нетто за кілограм класу Е та 7,85 злотих нетто за кілограм живих тварин. (46 грн/кг). Вони були приблизно на 10 грошей нижчими, ніж тижнем раніше. Поточне зниження ціни на м’ясо в Німеччині в поєднанні з падінням євро означає масове падіння цін на м’ясокомбінатах в Польщі. Схоже, ціни можуть досягти найнижчого рівня з початку року.

Інфоіндустрія за матеріалами Farmer.pl та Pigua.info

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry