В Україні подорожчала аміачна селітра

Вартість тони добрив складає 12300 грн з ПДВ в бегах. Це подорожчання не викликано зростанням попиту, а пояснюється виробниками лише подорожчанням газу. За даними ІА Інфоіндустрія, не всі українські азотні заводи купують газ у “Нафтогазу” і селітра дорожчає превентивно, адже наразі, продається товар, який буде відвантажено через тиждень-два в серпні. Хоча, за новими цінами товар в наявності можна взяти в складській мережі та у трейдерів, що купували селітру раніше.

В липні заводи вироблять 90 тис. тонн селітри, з якої більше 13 тис. тон вже відвантажили на експорт. Імпорт селітри складе до 15 тис. тонн. В липні і трейдери, і аграрії купують селітру більше для зимового зберігання і внесення навесні, лише частина продукту буде спожита восени.

За даними ІА Інфоіндустрія, як правило до кінця літа скупаються менше 300 тис. тонн селітри на зимове зберігання. Цього літа закупівлі знизяться на 30% від планових обсягів, передусім через подорожчання товару.

Питання вартості добрив та перспектив роботи ринку будуть розглядатись на щорічному агрохімічному Форумі в Одесі 7-9 вересня 2021 року. Це найбільша та найочікуваніша подія галузі.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry