В Україні спостерігається високий попит на ринку добрив

«Зернова угода» позитивно вплинула на ринок добрив. Продовження угоди покращує прогнозованість аграрного бізнесу, дозволяє аграріям звільнити склади та продати зерно, не втративши якість.

За словами Олега Арестархова, уже за декілька тижнів можна буде точно оцінити, наскільки зросте попит через «зернову угоду».

«Проте ми вже зараз спостерігаємо аномальне явище для цього періоду традиційно низького сезону — попит значно вище звичайного. Бачимо це не лише за дзвінками та за контрактами, ми бачимо це за обсягами кредитів, які залучаються фермерськими господарствами під добрива», — сказав Арестархов.

За його словами, фермери почали активніше вивозити та продавати з елеваторів залишки врожаю минулого року. Ніхто точно не знає, чи працюватиме зернова угода через 2 місяці, але на сьогоднішній день бізнес-мета аграріїв зрозуміла: продати врожай, звільнити ємності для зберігання нового врожаю, вийти «в гроші» та зробити базові закупівлі на новий сезон.

«У такий спосіб вони хочуть захеджувати якісь ризики. З фінансової точки зору — оборотність та окупність інвестицій у добрива набагато вища. Саме зараз спостерігається поступове відновлення довгострокового планування аграріями», — зазначає Арестархов.

 

Інфоіндустрія за матеріалам groupdf.com

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry